RUSYA’DAN ERDOĞAN’IN MEKTUBUNA CEVAP GELDİ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 15 Haziran, 17:23'de eklendi

Rusya’dan flaş ‘Türkiye’ açıklaması

Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Rus mevkidaşlarına gönderdiği mektupların ardından Moskova’dan açıklama geldi.

Reuters‘ın haberine göre, Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlişkilerimizi normalleştirmek, geçmişteki iyi haline ve karşılıklı fayda temelindeki işbirliği dönemine döndürmek isteriz. İstiyoruz da…” dedi.

TÜRKİYE BELLİ ADIMLARI ATMALI”

Peskov, “Ancak Başkan Putin aynı zamanda, iki ülke arasında yaşananlardan sonra ilişkilerin normalleşmesinin, Ankara belli adımları atmadıkça mümkün görünmediğini en açık şekilde ifade etti” diye ekledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, TürkiyeRusya ilişkilerinin bozulmasından üzüntü duyduklarını dile getiren Peskov ayrıca, “Moskova, Türkiye ile ilişkilerin yüksek seviyede olduğu döneme değer veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

TEBRİK MEKTUPLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Haziran Rusya Milli Günü nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, Başbakan Yıldırım ise Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’e mektup göndermişti.

Erdoğan’ın tebrik mesajı şu şekildeydi:

“Tüm Türk halkının adına tüm Rus vatandaşlarının Rusya Günü’nü kutluyorum ve yakın zamanda Rusya ve Türkiye’nin ilişkilerinin hak edilen düzeye yükselmesini diliyorum.”

Başbakan Yıldırım ise mesajında, yakın zamanda iki ülke arasındaki işbirliği ve ilişkilerin iki ülke halkının ortak çıkarları için gerekli düzeye ulaşmasını ümit ettiğini belirterek, “Rus vatandaşlarına refah diliyorum” ifadesini kullanmıştı.

BÜYÜKELÇİ İFTARA KATILIYOR

Bu arada Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda vereceği iftara katılacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.