RUSYA’DAN İLK TARİFELİ UÇUŞ 7 AĞUSTOS’TA

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Temmuz, 09:46'de eklendi

Rusya’dan ‘charter’ uçak seferlerinin yeniden başlaması halinde Türkiye’ye her ay 80 bin turistin gelebileceği belirtildi. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, “‘Charter’ uçaklarla yapılacak seferlerin kapasitesiyle ilgili ortalama bir hesap çıkardık. Bu, ayda yaklaşık 80 bin kişiye denk geliyor. Bunun için uçakların tamamen dolu olması gerekiyor ama bu neredeyse hiçbir zaman olmayan bir şey” dedi.
 
Lomidze ayrıca Türkiye Bakanlar Kurulu’nun, ülkeye inen her bir tarifesiz yani ‘charter’ uçak için tur operatörlerine 6 bin dolar yakıt yardımı yapılması uygulamasının uzatılmasını değerlendirdiğini de ekledi.
Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye’ye ‘charter’ uçuşların yeniden başlaması için teklif hazırlıyor ancak uçuşların başlaması için gerekli olan resmi hükümet kararı henüz verilmedi.
Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç ise ‘charter’ seferlerinin başlayabilmesi için Türkiye’den güvenlikle ilgili resmi bir garanti beklediklerini söylemişti.
Bu arada Rus hava yolu şirketi Ural Airlines, Yekaterinburg ve Antalya arasında gerçekleştirdiği tarifeli uçuşlara yeniden başlayacağını duyurdu. Şirkete göre, ilki 7 Ağustos’ta gerçekleşecek olan seferler düzenli olarak her pazar günü düzenlenecek. (Sputnik News)
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.