RUSYA’DAN “TÜRKİYE” TEKLİFİNE RED CEVABI GELDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 28 Ağustos, 16:35'de eklendi

Rusya Dışişleri, Türkiye’ye seyahatlerinin kısıtlanması isteğine karşı çıktı.

ANTALYA'NIN KEMER ÝLÇESÝ'NDE HAVA SICAKLIÐININ ARTMASIYLA BÝRLÝKTE TURÝSTLER PLAJLARI DOLDURDU. (LEVENT YENÝGÜN/ANTALYA-ÝHA)

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus turistlerin Mısır, Türkiye ve Tayland’a gidişinin kısıtlanmasına karşı olduğunu bildirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan habere göre ; St. Petersburg milletvekili Evgeniy Marçenko, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na Rus vatandaşlarının Mısır, Türkiye ve Tayland’a gidişlerinin bu ülkelerde meydana gelen trafik kazaları sebebiyle kısıtlanmasını teklif etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı bu konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Rus turistleri iç turizme yönlendirmeyi yasaklayıcı veya kısıtlayıcı önlemlerle yapmayı planlamıyoruz. Bu amacımıza yerli turizm endüstrisini geliştirerek ve vatandaşlarımıza ekonomik açıdan daha kârlı ve güvenlik yolcu ile kaliteli hizmet sunarak ulaşacağız.”

Temmuz ayı başında Tayland’da meydana gelen trafik kazasında iki Rus vatandaşı yaralanmıştı. Mayıs ayında ise Mısır’da Rus vatandaşlarının da aralarında bulunduğu otobüs kaza yapmış ve iki yabancı turist hayatını kaybetmişti. Bunun yanı sıra Ağustos ayında Türkiye’de yaşanan trafik kazasında iki Rus vatandaşı hayatını kaybetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.