Rusya’dan Uçuş Kısıtlamaları Gürcü Şirketleri Nasıl Etkileyecek?

Güncel 24 Haziran, 16:10'de eklendi

Rusya’dan Uçuş Kısıtlamaları Gürcü Şirketleri Nasıl Etkileyecek?

 Gürcistan’daki turizmi, Rus uçaklarının ülkeye uçuş yasağının ve turların satışlarının askıya alınmasının şirketlere ciddi zararlar verecek.

Rus Basınından

Rusya'dan

Gürcü seyahat endüstrisi temsilcilerine göre, Rusça konuşan turist segmentinde uzmanlaşmış yerel tur operatörleri ve seyahat acenteleri, otelciler ve karayolu taşıyıcıları ilk etkilenecek. Gudauritours’un sahibi Alexander Suşçenko, “Ancak, turizmdeki genel finansal durum açısından, Rus turist akışı, önemli olmasına rağmen, Gürcistan turizm sektörünün ekonomisi için kritik değil. Çünkü payı toplam turist sayısının% 15’ine düşüyor.”şekilinde konuştu.

Uzun Vadede Yatırımlar Azalır

Turizm endüstrisi temsilcilerine göre, Gürcistan’ın. Uzun vadede, bu durum yatırımların azalmasına, turist trafiğinin sadece Rusya’dan değil, aynı zamanda Belarus ve diğer Rusça konuşan BDT ülkelerinden de düşmesine neden olabilir. “Geçtiğimiz üç ya da dört yıl boyunca, Rus şirketlerine çok yakın olduk ve bu durumda bizim için ilişkileri bozmamak önemli.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’daki İki Çocuktan Biri Bu Yaz Tatil İçin Türkiye’de

Rusya’da yapılan tur incelemeleri sonucunda 12 yaş ve altında bulunan her iki çocuktan birinin bu yaz tatilini Türkiye’de geçireceği belirtildi.

Rus TEZ Tour şirketinden basına yapılan açıklamaya göre, Rusya’da yurt dışından 30’dan fazla ülkeye yönelik yapılan 200 bin tur incelendi.

İnceleme sonucunda Rus ailelerin bu yaz çocukları ile birlikte Türkiye’ye gitmeyi planladığı öğrenildi.

Türkiye’den sonra en çok tercih edilen ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan oldu.

12 yaş ve altındaki çocukların yüzde 58’inin Türkiye’de tatillerini geçireceği belirtildi.

İncelemeye göre, tatilcilerin büyük bir çoğunluğu bebekleri ile en çok Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni tercih etti.

Diğer taraftan en ucuz seçenek, kişi başına 7 gece 11 bin ruble karşılığında Bulgaristan’da bulunabiliyor. Türkiye’de buna benzer tatiller 13.200 rubleden başlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.