Rusya’dan Vize Jesti! Bedava Yenilenecek

Güncel 29 Haziran, 09:57'de eklendi

Rusya’dan Vize Jesti! Bedava Yenilenecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı, vize alan ama koronavirüs salgını yüzünden iptal edilen seferler yüzünden ülkeye gelemeyen yabancılar için, “ücretsiz vize yenileme” imkanı tanıyacağını açıkladı. Ancak bu “otomatikman” yapılmayacak ve vize için belgelerin yeniden verilmesi gerekecek.

Rusya'dan

Turkus’ta yer alan habere göre; Bakan Yardımcısı Yevgeni İvanov, Kommersant gazetesine verdiği dmeçte, mart ayı ortasında vizeleri düzenlenen ama ülkeye gelemeyen yabancılar için bu hakkı vereceğini bildirdi.

Rusya Vizeleri…

İvanov, “Rusya yasaları, düzenlenen ama kullanılmayan vizelerin süresinin uzatılmasına izin vermiyor. Bu sorunu görmezden gelmek doğru olmazdı. Ancak yasaları da dikkat alarak çözüm bulmak gerekiyordu” dedi.

Buna göre, kullanılamadan süresi dolan Rusya vizeleri, ülkeye giriş yasağı kalktıktan sonra altı ay içinde ücretsiz olarak yenilenebilecek. Ancak bunun için belgelerin yeniden verilmesi gerekecek.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Koçkar, “Bu Sezondan Endişeliyim”

Koçkar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sektörden gelen birisi ve çok çalıştığını  söyledi. Koçkar, ”  konumuz bu aha önce denemedğimiz bir şey üzerine. Denenmemiş bir şeyde önümüze çıkanlarla ne yapacağımızı kimse bilmiyor. Dün yeni gelen Kazak misafirlerde pozitif vaka çıkmış. Şoför de  rehber de karantinaya aldık.. Otel ‘burada kalmasın’. Yolcu da ‘ben 14 gün karantinada kalmak istemiyorum, beni geri götürün, bu hava yolu ile uçmak istemiyorum…’  diyor. Gelecekteki  zamanda, pratikle ortaya çıkacak sonuçlar bizim ne yapacağımıza karar vermemizi sağlayacak.Bu dönem plan yapabileceğimiz dönem değil.Bu salgın bitmeden bu durumun düzelmesi pek mümkün görünmüyor. ” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.