RUSYALI TUR OPERATÖRLERİ: “TÜRKİYE’YE BAĞIMSIZ GİDEN TURİST SAYISI ARTACAK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 1 Mart, 11:02'de eklendi
Rusya’nın Türkiye’ye tur paketi satışını yasaklamasının ardından bağımsız Rusyalı turistlerin sayısında ciddi artış bekleniyor. Rusya Tur Operatörleri Birliği, tur şirketlerinden bağımsız olarak Türkiye’ye tatile giden Rusya vatandaşlarının sayısının bu sene artacağını tahmin etti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Rusya vatandaşlarının çoğu alıştıkları tatilden vazgeçmeye hazır değil, bu nedenle kendi tatillerini kendileri organize etmeyi planlıyor” denildi.
Rusyalı hava yolu şirketlerinin de yaz dönemine doğru Akdeniz sahillerine olan sefer sayılarını artırma hazırlığında oldukları belirtiliyor.
Rusya Tur Operatörleri Birliği, Türkiye turlarıne getirilen yasağın ardından Kıbrıs’a tatile giden Rusyalı turist sayısında da artış olacağını tahmin ediyor.

Rusya yaptırımlar kapsamında Türkiye turlarının satışını ve charter uçuşlarını yasaklamıştı. Ancak Rusya vatandaşlarına Türkiye’ye gidiş yasağı olmadığı ve Türk tarafı vize de uygulamadığı için, Rusların tarfeli uçuşlarla Türtkiye’ye gitmeleri ve kendi yaptıkları rezervasyonla tatil yapmaları mümkün.

– See more at: http://www.turkrus.com/184279-rusyali-tur-operatorleri-turkiyeye-bagimsiz-giden-turist-sayisi-artacak-xh.aspx#sthash.qT1mF6W9.dpuf

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.