Ryanair CEO’su O’Leary: “3 Aylık Süreye İhtiyaç Var”

Güncel 25 Mart, 09:07'de eklendi

Ryanair CEO’su O’Leary:  “3 Aylık Süreye İhtiyaç Var”

Tüm dünyada hem hava yolu şirketleri hem de havalimanları COVID-19 salgını nedeniyle zor durumda.  İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair da, haziran ayına kadar uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.

Ryanair CEO'su O'Leary

Ryanair CEO’su Michael O’Leary

İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair’in, filosunda 320 tane uçak bulunuyor. Şirket, 24 Mart tarihinden itibaren uçuşlarının tamamına yakınını durdurduğunu bildirdi. Şirket, sosyal mesafeyi korumak amacıyla da, ofis personelinin sayısını yarı yarıya azalttı.

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, COVID-19 salgınının ne zaman sonlanacağını şu anda kimsenin bilmediğini belirterek, ”Çin’de yaşanan deneyim, salgının yayılması ve azalması için 3 aylık bir süreye ihtiyaç olduğuna işaret ediyor. Bu sebeple nisan ve mayıs aylarında uçuşların gerçekleşmesini beklemiyoruz. Fakat bu durum hükümetten gelecek talimatlara bağlı” dedi.

‘Yakın gelecek belirsiz olsa da…’

Michael O’Leary; ”Yakın gelecek belirsiz olsa da, tüm salgınlar gibi bu salgının da geçeceğini hatırlatmak isterim” ifadesini kullandı. Gruba bağlı Ryanair, Lauda, Buzz ve Malta Air’in uçuşlarının tamamına yakınının durdurulduğunu açıkladı.

Ryanair’e bağlı diğer hava yolu şirketleri Lauda’nın 25, Buzz Airlines’ın 18 ve Malta Air’in 100 uçağı bulunmakta.

 

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.