S. GÖKÇEN HAVALİMANI SATILIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Kasım, 10:31'de eklendi
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın açıklamasına göre, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı satılarak parası nereye harcanacak?
 sabiha-gokcen
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın satılması ve oradan gelen kaynakla TSK’nın modernize edilmesi yönünde bir teklif  hazırlayarak Başbakan’a sunduklarını açıkladı.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın satılması ve oradan gelen kaynakla TSK’nın modernize edilmesi yönünde bir teklif hazırlayarak Başbakan’a sunduklarını açıkladı.
Yeni Şafak’ın haberine göre Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Sabiha Gökçen’i değerinde satalım, oradan gelen kaynağı da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonuna, yeni projeler için kullanalım diye düşüncemiz var. ” dedi.
Milli Savunma Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçesi, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek kabul edildi. Bütçe üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Işık, Sabiha Gökçen’in satılmasını teklif ettiklerini de açıkladı.
Işık, “Milli Savunma Bakanlığı olarak söylüyorum, Savunma Sanayiden sorumlu Bakan olarak söylüyorum. Sabiha Gökçen’i değerinde satalım. Oradan gelen kaynağı da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonuna, yeni projeler için kullanalım diye düşüncemiz var. bunu Sayın Başbakanımıza da sunduk. Ama tabiî ki bu bir hesap kitap meselesi” dedi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.