SABİHA GÖKÇEN’DEKİ PATLAMADA ŞOK GELİŞME !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 7 Ocak, 17:07'de eklendi

 Havalimanına yaklaşık 2 kilometre mesafeden 4 havan mermisi atıldığı tespit edildi…

Orhanlı köyü ile havalimanı arasındaki ormanlık alanda havan topunu sabit tutmaya yarayan çatal ayak bulundu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın apronundaki patlamaya  ilişkin yürütülen soruşturmada, havalimanına yaklaşık 2 kilometre mesafeden 4 havan mermisi atıldığının tespit edildiği bildirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar  Soruşturma Bürosu’nca, 23 Aralık’ta meydana gelen patlamaya ilişkin yürütülen  soruşturma kapsamında incelemeler devam ediyor.
4 HAVAN MERMİSİ ATMIŞLAR
Patlamanın ardından emniyet tarafından havalimanı ve çevresinde  yapılan incelemelerde, Tuzla Orhanlı köyü ile havalimanı arasında kalan ormanlık  alanda havan topunu sabit tutmaya yarayan çatal ayak bulundu. İncelemede, havalimanına yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan  ormanlık alandan gece 02.15 sıralarında 4 havan mermisi atıldığı, aprona isabet  eden havan mermilerinden 3’ünün birbirine yakın, birinin ise ayrı bir alana  düştüğü tespit edildi.
Patlayan mermilerden dağılan şarapnel parçalarının çevredeki uçaklara ve temizlik görevlilerine isabet ettiği bildirildi. 

TEMİZLİK GÖREVLİSİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ
 
Ormanlık alanda bırakılan çatal ayak üzerindeki incelemeler kapsamında  ise savcılık, havan mermilerinin hedef gözetilerek atılıp atılmadığı ve bir terör  örgütü ile bağlantısı olup olmadığına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Sabiha Gökçen Havalimanı apronunda 23 Aralık’ta sebebi belirlenemeyen  bir patlama meydana gelmiş, temizlik görevlilerinden Canan Çelik Burgucu elinden,  Zehra Yamaç ise kafasından yaralanmıştı. Yamaç, kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. 
 
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜSTLENMİŞTİ
 
Yaşanan olayın ardından terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması TAK saldırıyı üstlenmişti.

Milliyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.