Şahenk’ten Bir Satış Daha!

Güncel 23 Ocak, 12:41'de eklendi

Şahenk’ten Bir Satış Daha!

Ferit Şahenk, Maslak bulunan D-Ofis’i Sell and Leaseback (Sat ve Geri Kirala) yöntemiyle satış ve sözleşme vadesi sonunda geri alınması için Kuveyt Türk’le anlaşma sağladı.

Ferit Şahenk

Doğuş Grubu İstanbul’daki en önemli varlıklarından biri olan Maslak’taki D-Ofis için Kuveyt Türk ile anlaşma sağladı.

Doğuş Gayrimenkul’e ait bina için Yönetim Kurulu Kararı alındı. Kararın amacı, mevcut kredi borçlarının kısmen kapatılması ve finansal giderlerin azaltılması. D-Ofis Maslak gayrimenkul’ün “Sat ve Geri Kirala” yöntemiyle satılması ve sözleşme vadesi sonunda geri alınması için Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. arasında Finansal Kiralama Sözleşmesi imzalandı.

Finansgundem’den Cömert Yıldız’ın haberine göre; 40 milyon Euro yani 260 Milyon liralık işlemle gayrimenkul, satış işleminin tamamlanmasını müteakip 1-10 yıl içinde portföye yeniden katılacak.

Ferit Şahenk, en önemli işlerinden birini Avrupa’nın ünlü fonlarından CVC Capital’e geçtiğimiz günlerde satmıştı. Sahibi olduğu Dubai, Yunanistan ve Hırvatistan’daki 10’dan fazla marinayı CVC Capital alıyor. Sürecin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Şahenk, İspanya’nın başkenti Madrid’deki lüks otel Villa Magna’yı 2018’de Meksikalı RLH Properties’e 210 milyon Euro’ya devretmişti. Miami’deTommy Hilfiger ile ortak olduğu Raleigh Hotel’i 103 milyon dolara iş adamı Serdar Bilgili’ye satmıştı. İstanbul’daki otelini ise ortağı Nusret Gökçe’ye 50 milyon Euro’ya sattı.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.