Sanatçı Berkay’dan Otele Tazminat Davası

Güncel 17 Nisan, 14:40'de eklendi

Sanatçı Berkay’dan Otele Tazminat Davası

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin, konseri için hamile eşi ve menajeriyle birlikte İzmir Efes’teki bir otele gitti.

berkay

Otele “problemli müşteri” tanımlamasıyla alınmadığını iddia ederek, tazminat davası açtı. Otel yönetimi iddiayı yanıtlayarak kendini savundu.

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre, şarkıcı İzmir Efes’te dünyaca ünlü bir otelde konaklamak istedi. Fakat bu talebi reddedildi. Nedeni geçtiğimiz yıllarda aynı otelde konaklayan Berkay’ın, diğer otel müşterileri tarafından yönetime şikayet edilmesi.

Berkay Şahin, İstanbul dönüşü İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne başvurdu. Otelin tavrından dolayı itibarının zedelendiğini ve eşinin kabus gibi bir gece geçirmesi nedeniyle rahatsızlandığını iddia etti. 150 bin TL manevi tazminat talebinde bulundu.

 “Otel tamamen doluydu”

Otel davada sunduğu cevap dilekçesinde Berkay ve ailesinin geldiği gün otelin tamamen dolu olduğunu söyledi. Ve ünlü şarkıcının otele iftira attığı dile getirildi. Otelin herhangi bir kusuru olmadığı ve Berkay’ın manevi tazminat adı altında zenginleşme aracı olarak fahiş değerde dava açtığı iddia edildi. Otelde problemli müşteri şeklinde bir kategorize yapılmadığını belirten otel yetkilileri, davanın reddini talepte bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya’da 29 Kişiye Cezai İşlem

Kapadokya’da 29 Kişiye Cezai İşlem

Türkiye’nin en özel yerlerinden Kapadokya’da kaçak acente, tur ve kaçak rehberlere yönelik iki gün süren denetimlerin sonuçları belli oldu.

Kapadokya’da kaçak acente, tur ve kaçak rehberlere kaçak rehber timi göz açtırmıyor. Son iki gün içerisinde Kapadokya’da yapılan denetimlerde toplamda 29 kişiye cezai işlem uygulandı.

8 kaçak tur tespiti

Fibhaber’de yer alan habere göre, Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Yunus Ünal denetimlerle ilgili olarak açıklama yaptı. ” Nevşehir Rehberler Odası, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TUREB ve Kapadokya TURSAB BTK katılımıyla 12-13 Nisan’da denetimler gerçekleştirildi. 8 kaçak tur, 7 rehbersiz tur, 10 eksik belge bulundurmak, 3 kaçak rehberlik ve 1 sözleşmesiz rehberlik yapmak faaliyetinden cezai işlemler uygulandı. Denetimler yasal ve güvenli bir turizm faaliyeti için yetki çevremizde olan her yerde etkili ve yoğun bir şekilde sürecek. TÜRSAB Kapadokya BTK olarak kaçak turlara yönelik denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.’’açıklamalarında bulundu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.