23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Seçim Vaatlerindeki “Sırt Çantalı Turistler”

31 Mart Seçimlerine sayılı günler kaldı. Seçim Kampanyaları için adayların  esnaf ziyaretleri devam ediyor. Bu ziyaretlerden birini de Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal gerçekleştirdi. Kazım Özalp Caddesi ve Işıklar’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde bir araya geldi. Yıllardan beri Antalya’ya gelen Turistin şehir merkezine inmesi için neler yapılması gerektiğini esnafla paylaştı.

sırt cantalilar

İşte Uysal’ın Akıllı Turizm Projesinde neler yer alıyor, hep birlikte göz atalım.

Antalya ve özellikle tarihi kent merkezinin ‘sırt çantalı’ turistlerin rotalarına girecek.

Sırt çantalılar otele değil, Antalya’yı keşfetmeye gelecek.

Sırt çantalılar, Pazar gezecek, esnaftan alıveriş yapacak.

Turist Şehre İnmiyor

Ümit Uysal; ziyaretlerinde Antalya’ya gelen turistin kent merkezine inmediği şeklinde bir gerçeğin uzun yıllardır tartışıldığını belirtti. Başkan Uysal, bununda sonuç veren politikalar üretilemediğinden bahsetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul’un Suudilerden beklentisi çok yüksek

Peki; sırt çantalılar ve şehre inen turist ne istiyor?

Bu turistler gittikleri kentlerin ruhunu paylaşmak istiyor.

Şehrin yerlisi gibi davranıp kenti deneyimlemek istiyor.

Turizmde Akıllı Uygulamaları Nedir?

Konuma dayalı ve özelleştirilmiş etkileşimli hizmetler sunuyor. Turistler, kente dair deneyimlerini artırmak gibi amacının bulunuyor.

Ayrıca akıllı uygulamalar üzerinden turistler seyahat deneyimlerini paylaşabiliyor.

Böylelikle diğer turistlere karar verme sürecinde yardımcı olacak.

Proje kapsamında bir merkez kurulacak. Bu grupla online mecralar üzerinden interaktif bir iletişim sağlanacak. Burada özellikle, kendi seyahat programını oluşturan ve belli bir yaşın üstündeki grubun güvenlik endişesi ortadan kaldırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aeroflot Antalya uçuşları başlıyor

Bu proje, Antalya’ya, özellikle tarihi kent merkezi Kaleiçi’ne turist davet edecek.

Ayrıca, proje ile rehber, lezzet, alışveriş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya tur operatörlerine 6 milyar ruble verecek

Ne diyelim, söylenenlerin icraata dönüşmesi dileğiyle…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Heaven Beach Resort sezona merhaba dedi
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER