23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Seçimdeki Turizmciler ve Turizm İlçelerinin Adayları

Seçimdeki Turizmciler ve Turizm İlçelerinin Adayları

31 Mart 2019 Yerel Seçim tarihi. Yarın ki yerel seçimler turizm için de büyük önem taşıyor. Özellikle kentlerin markalaşmasında yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor…

seçim

Bu nedenle de yerel yönetimin başındaki ismin kim olacağı, turizmcilerin de gündeminde En büyük temennimiz, yerel yönetimlerde de turizmcileri görmek… Bu konuda turizmin önemli destinasyonları olan Bodrum ve Marmaris’te ufak da olsa kıpırdanmalar var…

Bu isimleri yazımızın sonunda sizlerle paylaştık…

Gelin, şimdi turizmin başkenti Antalya ve ilçe adaylarını hep birlikte tekrar hatırlayalım!

Turizm Başkenti Antalya Ve İlçelerinin Belediye Başkan Adayları Kimler?

Alanya Adayları

Alanya’da İyi Parti’nin adayı Abdullah Sönmez. Ak Parti ve MHP ittifakının (Cumhur İttifakı) adayı ise, mevcut Belediye Başkanı MHP’li Adem Murat Yücel. Alanya’da bağımsız aday Anastasia Petrova Çetinkaya.

Kemer Adayları

CHP ve İyi Parti Kemer’de  CHP’nin adayı Mustafa Gül.  Ak Parti ve MHP’nin adayı ise MHP’li Yusuf Üras

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Orange County Alanya Family Concept açılıyor

Konyaaltı Adayları

Konyaaltı’nın mevcut Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Millet İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı aday.  İttifakın Konyaaltı adayı CHP’den Semih Esen. Ak Parti ve MHP ise seçimde Ak Parti adayı Gaye Doğanoğlu’nu aday gösterdi.

Manavgat Adayları

Manavgat’ta CHP ve İyi Parti’nin adayı mevcut Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen olarak karşımıza çıkıyor. Ak Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı ise seçimde Ak Partili Hasan Öz’ü aday gösterdi.

Serik Adayları

Serik’te CHP ve İyi Parti’nin adayı, İyi Partili Yusuf Mecek oldu. MHP ve Ak Parti, Ak Partili Enver Aputkan’ı aday gösterdi.

Ve Antalya Büyükşehir Adayları

Antalya’da büyük şehir için adayları ise bildiğimiz üzere Ak Parti’den Menderes Türel ve İyi Parti ve CHP’nin adayı ise Muhittin Böcek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor

Ege’de Turizmci Adaylar Var, Ama Sayıları Az..

Bu seçimlerde Bodrum ve Marmaris’te belediye başkanlığına ve meclis üyeliğine aday olan turizmci isimler var. Sayı olarak çok az olsalar da umarım, seçim sonrasında güzel gelişmeleri sizlerle paylaşırız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya Valisi Ersin Yazıcı'dan 23 Nisan Mesajı

Gelin, şimdi hep birlikte turizmci adaylarımızı hatırlayalım…

Marmaris’ten iki turizmci isim karşımıza çıkıyor. Birinci isim, mallarını işletmecilere kiralayan ve şu an ki mevcut Başkan CHP’den istifa ederek, DSP’den aday olan Ali Acar.

Marmaris’teki bir diğer isim ise;  AKP’den Marmaris Belediyesi Başkan adayı Serkan Yazıcı. Kendisi Yazıcı Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı.

 Bodrum’daki Turizmci adaylar ise;

Bodrum Belediye Başkanı adayı CHP’den ise Ahmet Aras. Aras, Kefi Beach Otel’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor.

Bodrum’da Belediye Meclis üye adayları arasında yer alan turizmci isimler var,  Mehmet Onur Şahbaz, Atilla Serttaş, Serdar Sarıl.

Yukarı da dediğimiz gibi mevcut turizm potansiyelimizin çıtasını daha da yukarılara taşımak için, marka şehirlerin oluşması şart. Bu konuda da yerel yönetimlerin rolü önemli!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya Valisi Ersin Yazıcı'dan 23 Nisan Mesajı
Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER