25.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Şehir otellerinde life style dönemi

Pandemi ile birlikte turizm sektörü bir milat yaşarken, trendler ve konseptler de değişiyor. Özellikle şehir otelleri, ana pazarlarda yaşanan daralma ile birlikte yeme içme mekanlarının rüzgarını arkasına alarak daha lokal merkezler ve rezidans olma yolunda ilerliyor.

Fransa merkezli Accor Grubu Dünya Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin, turizm sektörünün beklenenden daha yavaş bir toparlanma izlendiğini ve bölgesel farklılıkların oluşacağını kaydederek 2024 yılında 2019’un gelir seviyesine ulaşılamayabileceğini ancak ebitda tarafında, işletmelerin bu seviyeye gelebileceğini dile getirdi.

SEÇENEKLER MASADA

Hem yeni gelirler hem de çok gelir getirmeyen işlerin geride bırakılarak kâr kısmında 3 yıl içinde 2019’u geçebileceğini belirten Sezgin, sektördeki durumu “Pandemi öncesi ve pandemi sonrası olarak, turizm sektörü açısından bir milat oldu” sözleri ile özetlerken turizm sektöründe el değiştirme ve birleşmelerin olabileceğini belirtti. Belli bir takım şehir otellerinin iş gezilerinin sona ermesi nedeni ile sıkıntı çektiğini söyleyen Sezgin, burada yatırımcı ve işletmecilerin değişik alternatifler izleyebileceğini sözlerine ekledi.

OTEL ZİNCİRLERİNE Z KUŞAĞI ETKİSİ

Yiğit Sezgin, bu dönemde daha “life style” olarak tabir edilen markaların ve yeme içme kısmı kuvvetli markaların ilgi gördüğünü ve öne çıkmaya başladığını vurguladı.

Türkiye’de de yatırımcılar tarafından bu yeni konseptlere ilgi gösterildiğini ve yiyecek içecek markalarının otellere bir hız kazandırdığını ifade eden Sezgin, “Otellerin bir kısmını belli renovasyonlarla yatırımlarla böyle life style otellere çevirebiliriz. Daha lokalize, örneğin içinde bir bira bahçesi bulunan, bir kulübü, bir barı olan, içinde üyelik sistemi olan, servis anlayışlarının farklı olduğu daha Z kuşağına hitap eden, müziğin yeme içmenin, sağlığın ön planda olduğu deneyim odaklı otel zincirleri şu anın en önemli trendlerinden bir tanesi” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER