24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Serdar Bayraktar : 2021 Yılı Tam Bir Last Minute Yılı Olacak

Serdar Bayraktar : 2021 Yılı Tam Bir Last Minute Yılı Olacak

 LMX Touristik Türkiye Koordinatörü Serdar Bayraktar:” 2021 Yılı Last Minute Yılı Olacak.” 2021 turizmi ile ilgili görüşlerini GM Turizm ve Yönetim Dergisi kurlarıyla paylaştı.

serdar- bayraktar

2021 sezonu hakkındaki tahminleriniz ve ön görüleriniz nedir?

Aslında şu dönemde 2021 için bir ön görü yapmak pek de sağlıklı olmaz en azından Avrupa Pazarı için… Tahminimce kış aylarında çok sakin bir dönem geçireceğiz. Hem gelen müşteri hem de yaza yönelik yeni rezervasyon akışı ile ilgili. Bu nedenle, ilkbahar da pandemi sona ererse 2021 yılı tam bir Last Minute yılı olacak.

 

 

2021 yılında kazancınızı nasıl optimize edeceksiniz?

LMX olarak zaten sağlıklı ve sağlam yapıya sahibiz. Mümkün olduğunca az Personel ve ileri teknoliji ile yıllarca yürüttüğümüz operasyonlarda başarılı olduk. Last Minute ve Online da iddialı olduğumuzdan kazancımızın bu oranda en ideal şekilde olacağını tahmin ediyorum.

 

 

2021 yılında ülkemize gelecek turistlerin davranış biçimlerinde ( milletlerine göre değerlendirdiğimizde) farlılık olacağını düşünüyor musunuz? Olacaksa Neden, Olmayacaksa Neden?

Pazarımız Alman olduğu için, Alman turistin Türkiye’ ye bakış açısı değişeceğini tahmin etmiyorum. ‘’Sağlıklı turizm ‘’ alanında ülkemizde yapılan çalışmalar, tüm Avrupa’da takdirle karşılandı ve bunun devam edeceğini de tahmin ediyorum. Bu yüzden herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşacağımızı sanmıyorum.

 

2021 yılı Döviz Kurları hakkındaki tahminleriniz nedir?

Bu konuda bir tahmin yapmayı ekonomistlere bırakmak isterim..

 

 

2020 sezonu insan kaynaklarını nasıl etkiledi, 2021 yılında bunun etkileri neler olacak?

Pandemi 2020 yılında insan kaynaklarını en fazla etkilediği alanlardan biri. Açılamayan otelleri, kapalı kalan genel alan ve iş yerlerini düşünürsek çok yüksek bir oranda IK da kayıp yaşandı. Birçok vatandaşımız işsiz kaldı veya kısa çalışma ödeneğini almak zorunda kaldı. Ümidim, 2021 de bu durumun ortadan kalkması ve çalışanların bu tür zorluklarla tekrar karşılaşmaması …

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER