Serdar Bayraktar : 2021 Yılı Tam Bir Last Minute Yılı Olacak

Güncel 26 Ekim, 16:28'de eklendi

Serdar Bayraktar : 2021 Yılı Tam Bir Last Minute Yılı Olacak

 LMX Touristik Türkiye Koordinatörü Serdar Bayraktar:” 2021 Yılı Last Minute Yılı Olacak.” 2021 turizmi ile ilgili görüşlerini GM Turizm ve Yönetim Dergisi kurlarıyla paylaştı.

serdar- bayraktar

2021 sezonu hakkındaki tahminleriniz ve ön görüleriniz nedir?

Aslında şu dönemde 2021 için bir ön görü yapmak pek de sağlıklı olmaz en azından Avrupa Pazarı için… Tahminimce kış aylarında çok sakin bir dönem geçireceğiz. Hem gelen müşteri hem de yaza yönelik yeni rezervasyon akışı ile ilgili. Bu nedenle, ilkbahar da pandemi sona ererse 2021 yılı tam bir Last Minute yılı olacak.

 

 

2021 yılında kazancınızı nasıl optimize edeceksiniz?

LMX olarak zaten sağlıklı ve sağlam yapıya sahibiz. Mümkün olduğunca az Personel ve ileri teknoliji ile yıllarca yürüttüğümüz operasyonlarda başarılı olduk. Last Minute ve Online da iddialı olduğumuzdan kazancımızın bu oranda en ideal şekilde olacağını tahmin ediyorum.

 

 

2021 yılında ülkemize gelecek turistlerin davranış biçimlerinde ( milletlerine göre değerlendirdiğimizde) farlılık olacağını düşünüyor musunuz? Olacaksa Neden, Olmayacaksa Neden?

Pazarımız Alman olduğu için, Alman turistin Türkiye’ ye bakış açısı değişeceğini tahmin etmiyorum. ‘’Sağlıklı turizm ‘’ alanında ülkemizde yapılan çalışmalar, tüm Avrupa’da takdirle karşılandı ve bunun devam edeceğini de tahmin ediyorum. Bu yüzden herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşacağımızı sanmıyorum.

 

2021 yılı Döviz Kurları hakkındaki tahminleriniz nedir?

Bu konuda bir tahmin yapmayı ekonomistlere bırakmak isterim..

 

 

2020 sezonu insan kaynaklarını nasıl etkiledi, 2021 yılında bunun etkileri neler olacak?

Pandemi 2020 yılında insan kaynaklarını en fazla etkilediği alanlardan biri. Açılamayan otelleri, kapalı kalan genel alan ve iş yerlerini düşünürsek çok yüksek bir oranda IK da kayıp yaşandı. Birçok vatandaşımız işsiz kaldı veya kısa çalışma ödeneğini almak zorunda kaldı. Ümidim, 2021 de bu durumun ortadan kalkması ve çalışanların bu tür zorluklarla tekrar karşılaşmaması …

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.