SESSİZLİK OLURSA TURİZM YÜKSELİR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 24 Mayıs, 09:26'de eklendi

‘Sessizlik olursa turizm yükselir’ Politik söylemlerin yüksek mevkilerden yapıldığında turizmin olumsuz etkilendiğini belirten LMX Touristik Genel Müdürü Krug, eğer sessizlik olursa Türkiye’de turizmin tekrar yükselişe geçeceğini vurguladı.

LMX Touristik Genel Müdürü Mario Krug, Almanya’nın Türkiye’den vazgeçme gibi bir şansının olmadığını söyledi. LMX Touristik Genel Müdürü Mario Krug, son zamanlarda Türkiye ile Almanya arasında yaşanan sorunların temelinde siyasi söylemlerin yattığını belirtti. Geçen yıl toplamda dünya genelinde 316 bin kişi taşıdıklarını anlatan Krug, LMX Touristik’in yaklaşık 200 milyon Euro’da olan bir kuruluş olduğunu, 2016 yılı değerlendirmelerine göre Almanya sıralamasında 17. tur operatörü konumunda bulunduğunu ifade etti. ‘TEKRAR ESKİ GÜCE SAHİP OLACAĞIZ’ Krug, “LMX’in satış kanallarına baktığımız zaman kapasitesinin yüzde 50’sinin online portalları olan Holidaycheck, check 24, expedia gibi kuruluşlar üzerinden satılmakta. Geri kalan yüzde 50’lik bölümü reise bürolar tarafından satılmakta ki bu bizim için çok önemli. Bu nedenle hem Türkiye’ye olan inancımız hem Türkiye’nin vazgeçilemeyecek bir destinasyon olması nedeniyle klasik reise büroları Antalya’da ağırladık. Bu klasik reise bürolarla birlikte Türkiye’de tekrar eski güce sahip olacağız” dedi.

‘SESSİZLİK OLURSA TURİZM YÜKSELİR

‘ Türkiye’de turizmin neden gerilediği konusunda da konuşan Krug, şunları söyledi: “Türkiye’de turizmin gerilemesinin farklı sebepleri var. Burada politikada bazı sıkıntılar ister istemez ön plana çıkıyor. Politik söylemler yüksek mevkilerden yapıldığında bu ister istemez can acıtıyor. Turizm olumsuz etkilenmekte. Politikanın devamına baktığımız zaman Alman tüketici çok hassas. Almanya’da çok kötü bir geçmiş yaşandı. Almanya’da bu geçmişi bir daha kimse yaşamak istemiyor. Almanlar bu konuda çok dikkatli davranıyor. Ama politikada bunlar dile geldiği zaman ister istemez tüketiciyi ürkütüyor. Terör olayları ilk zamanlar herkesi ürkütmüştü. Ama öyle bir noktaya gelindi ki terör olayları dünyanın her yerinde olduğu için tüketici bunun bilincine vardı. Bu nedenle terör olayları ortadan kalktı. Terör olayları Türkiye’de ve İstanbul’da oluyorsa aynısı Paris’te, Brüksel’de, Mısır’da, ABD’de de olabiliyor. Bu nedenle bu tamamen devre dışı kaldı. Bizim şirket olarak düşüncemiz, tatilin politika ile hiçbir ilişkisi yok. İkisi apayrı şeyler. Arzumuz, politik düzeyde sessizliğin korunması. Turizme daha fazla zarar verilmemesi ve tekrar karşılıklı güvenlerin kurulmasıdır. Sessiz kalındığı takdirde seyahatler devam edecektir. Tüketici zannediyor ki bu tarz ülkelere gidilmez. Çünkü orada farklı rejimler var diye. Örnek olarak Mısır’da senelerce Hüsnü Mübarek vardı. Ama Mübarek döneminde sessiz kalınıyordu. Bu nedenle de tatilciler Mısır’a gidiyordu. Sessizlik Türkiye’de olursa turizm tekrar üst düzeylere gelecektir.”

‘TÜRKİYE SEVİLMESİ GEREKEN BİR ÜLKE’

“Biz LMX Touristik olarak Türkiye’ye en başından beri pozitif bakıyoruz” diyen Krug, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurulduğumuzdan beri kendi sahibimiz olduğu yerel acente ile çalışmaya başladık. Bu zaten bizim Türkiye’ye olan inancımızı gösteriyor. Gördüğümüz kadarıyla Türkiye’de turizmde ileriki zamanda tekrar artı değerlere kavuşacaktır. Buna hiçbir şüphemiz yok. Çünkü Türkiye’deki turizm için gerekli turizm çevresi ve ortamı dünyada başka hiçbir ülkede görmemekteyiz. Şirket olarak Türkiye’ye son derece pozitif bakıyoruz. Ülke olarak bizim Türkiye’den vazgeçme gibi bir şansımız yok. Bu söz konusu olamaz. Çünkü Türkiye, sevilen ve sevilmesi gereken bir ülke.”

Dim Medya A.Ş. ve Yeni Alanya Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu’ndan kaynaklanan her türlü hakları Dim Medya Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş’a aittir.İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Yeni Alanya Gazetesi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.