24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Seyahat Harcamaları Artarken Alışkanlıklar Değişiyor mu?

Seyahat Harcamaları Artarken Alışkanlıklar Değişiyor mu?

Mastercard Recovery Insights tarafından yapılan bir araştırmaya göre, turizm gibi COVID-19 salgınından etkilenen sektör de dahil olmak üzere tüketici harcamalarında bir toparlanma görülüyor. En hızlı toparlanan ülkeler ise İtalya, Rusya ve Fransa.

en çok

Mastercard’a göre, Temmuz 2020’de, “seyahat ve eğlence” kategorisindeki harcamalar, geçen yılın aynı döneminin % 70’inden fazlasına ulaşmış durumda.

 

Mastercard sahiplerinin hava yolculuğunda toparlanma oranları açısından G20 ülkeleri listesinin başında Çin ve Rusya olduğunu açıkladı. Temmuz 2020’de bu ülkelerdeki yolcular, Temmuz 2019 harcamalarının neredeyse % 50’sini uçuşlara harcadı.

Tüketici Harcamalarını Yansıtan Bir Dizi Yeni Eğilim Var

Tüketiciler artık eve daha yakın seyahatleri tercih ediyor.

2020’nin 2. çeyreğinde, tüketicilerin yerel ulaşım araçlarına öncelik vermesiyle, otomobil kiralamasının toplam ulaşım harcamaları içindeki payı 2019’da% 9’dan% 17’ye neredeyse iki katına ulaştı. Örneğin İsviçre ve Almanya’da, 7 Ağustos’ta sona eren haftada yapılan seyahat harcamalarının yaklaşık dörtte üçünü havayolu harici seyahat olduğu gözlemlendi.

ABD gibi ülkelerde, eve daha yakın seyahat etme eğilimi, mikro mobilite çözümlerinin (örneğin, scooter’ların , bisikletler) Temmuz sonunda 2019 seviyelerini aştığı ortaya konuldu.

Gezginler giderek daha küçük konaklama türlerine yöneliyor.

Dünya çapında küçük bağımsız otellerin satışlarındaki toparlanma, büyük otellerin satışlarınınkinden % 50’den fazla olduğu görüldü.

Kişisel seyahatler, iş seyahatlerinden daha hızlı toparlanıyor

Bireysel kartlara yapılan harcamaların kurumsal kart sahiplerine kıyasla analizi, kişisel hava yolculuğu ve araç kiralama harcamalarının iş seyahatlerinden daha hızlı toparlandığını ortaya koydu.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER