Seyahatlerinizde Yapmamanız Gerekenleri Biliyor muyuz?

Güncel 12 Nisan, 16:00'de eklendi

Şu ana kadar çoğunlukla seyahat sırasında yapılması gerekenleri biliyorsunuz? Değil mi?

Peki; seyahat sırasında yapılmaması gerekenler hakkında fikriniz var mı? Biletall Blog sizler için bu yazıyı hazırladı…

Hava alanında Döviz Bozdurmayın

Seyahat sırasında yapılmaması gereken şeylerin ilki hava alanında döviz bozdurmak. Çoğu  ülkenin para birimlerinin değişik olması, başka bir ülkeye seyahat ettiğinizde, ya kendi paranızı o ülkenin parasına ya da o ülkenin parasını kendi ülkenizin parasına çevirmeniz için bir döviz bürosuna ya da ATM’ye uğramanız  şart. Ancak bu döviz işlemini hava alanındaki büro ya da ATM den yapmak istemiyor olabilirsiniz. Genellikle %0 komisyon alındığı yazsa da , yüksek tutarlarla işlem yaptığınız takdirde büyük para kayıpları yaşayabilirsiniz.

 Turistik Bölgelerin Yakınlarında Yemek

Özellikle turistik bölgelerde bulunan işletmeler, olduğundan daha yüksek tutarda hizmet  veriyor.Farklı bir ülkeye ilk kez seyahat eden birçok insan da ‘’Demek ki burada fiyatlar böyleymiş, yapacak bir şey yok’’ düşüncesiyle bu tür turistik bölgelerdeki restoran gibi mekanlarda olduğundan yüksek meblağlarda ödemeler  gerçekleştiriyor. Turistik yerlerin yakınlarındaki mekanlardan ziyade biraz daha uzakta bulunan mekanları seçin. Cüzdanlarınızın doluluk oranındaki düşüşü minimuma inecektir.

 Ülke Gelenekleri Hakkında Araştırma Yapmamak

Eğer daha önce hiç bulunmadığınız bir ülkeye seyahat edecekseniz öncelikle o ülke hakkında genel bir araştırma  yapın. Sizin kültürünüzde normal olarak karşılanan bir şey başka bir kültürde çok kaba bir hareket olabilir. Bu sebeple bir ülkeye seyahat etmeden önce araştırma yapmamak kötü sonuçları önünüze koyabilir.

Seyahat Sigortası Yaptırmamak

sehatlerinizde

Listemizin son koşulunda ; ‘’seyahat sigortası yaptırmamak’’ yer alıyor. Kapsamlarına göre değişmekle birlikte seyahat sigortaları yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde sizi birçok riske  karşı koruma altına alıyor. Seyahat sigortası sayesinde uçak bileti iptali gibi durumlarda zararınız karşılanabiliyor. Ya da uçuşunuz ertelenirse konaklama ihtiyaçlarınızı size sunuyor. Bagaj kayıp/çalıntı durumlarında zararınızı sigortadan alıyorsunuz. ve yurt dışında meydana gelebilecek herhangi bir kaza ya da hastalık durumlarında tedavi masraflarınız sigorta kapsamında.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.