Şimdi Türkiye’de Olmak Vardı!

Güncel 14 Temmuz, 10:26'de eklendi

Şimdi Türkiye’de Olmak Vardı !

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Nürnberg’de Türk sivil toplum kuruluşları ve Türk basın mensupları ile bir araya gelerek bir kampanya başlattı.

türkiyede

Nürnberg Metropol Bölgesi Türk Toplumu (tgmn) öncülüğünde Mevlana restoranda kampanya basına tanıtıldı. Ortak geliştirilen slogan ‚Şimdi Türkiye’de olmak vardı!‘ ve #SimdiTurkiyedeOlmakVardi etiketi ile sosyal medyada Türkiye’nin çeşitli turizm cazibelerin yer aldığı bir görsel paylaşılarak, Avrupalı Türklerin Türkiye’de tatil yapmaları hedefleniyor. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan vatandaşların Türkiye’de aileleri ile güzel bir vakit geçirmeleri, doğa güzelliklerinden faydalanarak enerji depolarken ülke ekonomisine de katkıda bulunmaları talep ediliyor.

TÜRKİYE’DEKİ KALİTE, HİZMET VE TESİSLER HİÇ BİR ÜLKEDE YOK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, „Türkiye’ de alınan önlemler ve hijyen dünyanın hiçbir turizm bölgesinde yok. Almanya ve Avrupa’nın seyahat uyarısını bir an önce kaldırmasını bekliyoruz. Bu konuda ümitliyiz. Yasağın kalkmasıyla birlikte yıl sonuna kadar Almanya’dan en az 2,5 milyon turist bekliyoruz. Türkiye’deki rahatlık, kalite, hizmet ve tesisler hiç bir ülkede yok“ dedi.

SEYAHAT UYARISININ KALKMASINI TALEP ETTİLER

Programın amacıyla ilgili konuşan tgmn başkanı Bülent Bayraktar’da „Bugün ortak bir çağrı ile yeniden Federal Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas‘tan Bavyera eyaletindeki okul tatilleri öncesi Türkiye‘ye yönelik seyahat uyarısının kalkmasını talep ettik. Dışişleri Bakanlığı 7 Temmuz 2020 tarihinde gönderdiği yazılı yanıtta uyarının tekrar değerlendireceğini belirtmişti. Bu sefer ki talebimize diğer sivil toplum kuruluşları ve kurumlar da destek verdi“ dedi.

SEYAHAT UYARISI EKONOMİK İLİȘKİLERE ZARAR VERMEKTE

TİAD, Nürnberg Metropol Bölgesi Türk-Alman İşadamları Derneği’nden Ersin Uğurlu ve Ahmet Can da seyahat uyarısının Alman tur operatörlerine, seyahat acentelerine, havalimanlarına. Türk-Alman ekonomik ilişkilerine zarar verdiğinin altını çizdiler. DİTİB Fürth derneği başkanı Refet Avcı ise vatandaşların belediyelerin ve işverenlerin değişik karantina uygulamalarından rahatsız olduğunu belirtti. Kemer-Schwabach kardeş şehir temsilcisi ve Federal Almanya liyakat madalyası sahibi Ayşe Bıyık da kardeş şehir ilişkilerinin bu uyarılardan zarar gördüğünü belirtti.

Yüzlerce kanaat önderi de IKG Enstitüsü Başkanı Dr. Latif Çelik önderliğinde Bakan Maas’tan Türk-Alman dostluk ilişkilerini göz önünde bulundurdu.ve seyahat uyarının kaldırılmasını rica etmişti. Geçtiğimiz günlerde Nürnbergli Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen de Federal Almanya Dışışleri Bakanı Heiko Maas’a bir mektup yazdı. Ve bu uyarının kalkmasını talep etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.