Sinop’tan Turizme Yönelik Eğitime Destek

Güncel 17 Mayıs, 10:18'de eklendi

Sinop’tan Turizme Yönelik Eğitime Destek

Sinop, turistik yeteneklerini destinasyon yönetim yaklaşımı ile adım adım geliştiriyor.

sinop_turizm_egitim_katalogu

Sinop, “Türkiye 2023 Turizm Hedefleri” doğrultusunda beşeri sermayesine katkı sağlamak amacıyla yeni bir atılım yapıyor.

Sinop İl Turizm Eylem Planı (2019-2022), Sinop Valiliği koordinasyonunda ve ildeki tüm paydaşların katkıları ile uygulama sürecine başlıyor. Sektörde hizmet kalitesinin artırılması amacıyla çalışanlar başta olmak üzere sektör ile ilişkili paydaşlara yönelik eğitim programları kataloğu oluşturuldu.

Katalog, İl Turizm Eylem Planı kapsamında oluşturuldu. Sinop’un turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi, turizm eko-sisteminde yer alan turistik ürün-hizmet kalitesinin ve gelen turist memnuniyetinin maksimum seviyeye gelmesi ile ildeki sosyal yaşamı geliştirecek şekilde yüksek işbirliğinin oluşturulması amaçlanıyor.  “Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi (TUYUP)” kapsamında uygulanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oluşturuluyor.

Eğitim kataloğundaki tüm eğitimler “Kupon Eğitim Sistemi” temel alınarak hazırlanıyor.  Hedef grupların talepleri doğrultusunda farklı dönemlerde sağlanabilecek. Tüm eğitimler Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Bütünleşik Turizm Projesi (BTP) kapsamında ücretsiz olacak. Eğitimlerden faydalanmak isteyen paydaşlar, info@sinop.travel  adresi üzerinden taleplerini paylaşmalılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stesps Production, Alışılmışın Dışındaki Hizmetiyle Tesislerde Fark Yaratıyor

Stesps Production, Alışılmışın Dışındaki Hizmetiyle Tesislerde Fark Yaratıyor

Show, Event ve Organizasyon sektöründe uzman olan ve bu sektörün ihtiyaç duyulan tüm bileşenlerinde benzersiz çözümler sunan ve organize eden Steps Production, yıllardır bu sektörde olmanın getirdiği yenilikçi yaklaşım ve tecrübeyle hizmet vermeye devam ediyor.

Eğlence  konusundaki tecrübesini konsept danışmanlığı ile pekiştiren Steps Production, bu sezon da iddiasını sürdürüyor.

Biz de Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak, Steps Production Kurucusu Mehmet Boztaş ile 2019 sezonunu ve gelecek planlarını değerlendirme fırsatı bulduk.

Steps Production, bu yıl Antalya’da en beğenilir 14 show ekibine iki önemli şovu daha ilave ederek Bünyesindeki Show sayısını arttırdı. Steps Ailesine yeni katılan showlar “MEDELLIN” ve “MICHAEL JACKSON TRIBUT”. Bu şovlar hakkında bize bilgi verir misiniz?

Steps Production olarak hızla değişen ve güncellenen eğlence anlayışına uygun Show kataloğumuzu her geçen yıl genişleterek 16 Show grubuna ulaştık. Ailemize katılan şovlarımızdan ilki olan MICHAEL JACKSON TRIBUT; Mıchael Jackson’ın hayatını anlatıyor. Direği ise Kolombiyalı ve Meksikalılardan oluşan “Medellin” şov. Bu iki Show dallarında ödüllü 24 ‘er sanatçıdan oluşan geniş bir kadro ile izleyenleri adeta büyülüyor. 2019 yılı için hazırlanmış iki yeni ürünümüzle Show konusunda iddiamızı sürdürüyoruz.

Bunun yanı sıra çocuklu ailelerin misafir memnuniyetine katkı sağlamak adına tesislerimize sunmuş olduğumuz çocuk şovlarımızı da güncelleyerek bu sezon gösterilerine başladılar.

Çocuklu ailelerin mutluluğu, başarının anahtarı aslında. Siz de bu konu da titiz çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Çocuk şovlarını hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Evet,  çocuklu ailelerin mutluluğu bir tesis için büyük önem taşıyor. Biz de bu bakış açısıyla çocuk şovlarımızı hazırlarken, ailelerin ve çocukların görmekten hoşlanacakları dünyadaki trend olan şovları araştırıyoruz. Ayrıca çocukların çok sevdiği çizgi filmler ve yurt dışında ünlü olan şovları takip edip bunları kendi bilgi ve tecrübelerimizle harmanlıyoruz. Ve tesislerimize en uygun şekilde uyarlayarak sunuyoruz. Çocuk şovlarının animasyon ayağında iki farklı türü var. Birincisi, gündüz de kullanılabilen mini club endeksli ve büyük kostümlerle yapılan eğlenceli ve eğitici şovlar. İkincisi ise; ailelerin de çocuklarıyla izleyebileceği ve daha kalabalık kadrolardan oluşan şovlar. Biz Steps Production olarak tesislerin misafir portföyüne uygun şovları, aktiviteleri, eğlenceleri, partileri ve konserleri derinlemesine incelemeler sonrasında onlara uygun tesislerle buluşturuyoruz.

Steps Production, bu turizm sezonunda hangi konuda iddialı?

Steps Production ailesi olarak hizmet verdiğimiz her konusunda iddialıyız fakat Konser ve Sanatçı Organizasyonlarını Bu yıl daha fazla gerçekleştirmekteyiz. Tesislerin birbirinin takip ettiği aynı tarz ve Konsept Sanatçıları yerine yeni ve popüler sanatçılar ve organizasyonları oluşturup tesislerimize en iyisini sunmak tüm çabamız. Haziran sonu, Temmuz başı itibariyle büyük anlaşmalarla karşınıza çıkacağız. Bu şimdilik biz de sır kalsın. Ama iddialı geldiğimizi söyleyebilirim.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.