SKAL Antalya Kulübünden Anlamlı Anıtkabir Ziyareti

Güncel 20 Mayıs, 09:39'de eklendi

SKAL Antalya Kulübünden Anlamlı Anıtkabir Ziyareti

SKAL Antalya kulübü yönetim kurulu, komite başkanları ve üyeleri başkan Cüneyt Kuru liderliğinde Anıtkabir’deydi.

SKAL

SKAL Antalya üyeleri Milli mücadelenin 100 yaşına girdiği bu değerli günde gayet anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Milleti’nin, en zor ve en imkansız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygılarını ilettiler.

Ziyaret duygusal anlara sahne oldu. Bu değerli ziyaretin dışında, başkan Cüneyt Kuru’nun panelist olarak katıldığı Çocuk Dostu Turizm konferansında hazır bulunan SKAL Antalya üyeleri bölge turizmini en iyi şekilde temsil etti. Konuşması esnasında gayet değerli paylaşımlar yapan başkan Kuru, Çocuk Dostu Turizm adına bölgemizde mevcutta yapılanlar hakkında bilgi verdi. Aynı zamanda olması gerekenler konusunda da açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skal International İstanbul Kulübü’nün Geleneksel Yemeği

Skal International İstanbul Kulübü’nün Geleneksel Yemeği

Skal International İstanbul Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak öğle yemeği düzenleniyor.

Bu ay ki yemek de 25 Nisan Perşembe günü Ramada Plaza City Center Hotel üyelerin katılımıyla organize edildi.

Nisan ayı yemeğine Yönetim Kurulu Başkanı Ata Eremsoy, Yönetim Kurulu üyeleri, Ayşe Önen, Can Arınel, Selma Tatar, Mustafa Yalçın, Meltem Tepeler ve kulüp üyelerinin yanı sıra IRO Başkanı Dr.Sedat Bornovalı, Turob Başkanı Müberra Eresin, Turob eski Başkanı Timur Bayındır katılım sağladı. Düzenlenen öğlen yemeği Özer Diler’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yemek, Skal International İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ata Eremsoy’un konuşmasıyla başladı. Yönetim kurulu ve üyelerin geleneksel Skal toast’uyla sürdü.

Dr.Sedat Bornovalı da yemekte konuşmacı oldu. 28 Nisan Dünya Skal günü de kutlandı.

Bu öğle yemeğine destek veren, Ramada Plaza City Center Hotel’e plaket sunuldu.

Skal International İstanbul hakkında:

Skal International, seyahat ve turizm sektörünün tüm branşlarını çatısı altında toplayan tek uluslararası organizasyon. Dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden. 82 yıllık geçmişi var. 2016 senesinde 60.yılını kutladı. 1956 yılında kuruldu.  Skal International İstanbul Kulübü,  80 ülkede yapılanmasıyla en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan Skal International’a bağlı olarak faaliyet sürdürüyor.  254 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeler ile dünyanın en büyük Skal kulübü durumunda.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.