SON DAKİKA!! RUSYA’DAN VİZE MUAFİYETİ

Güncel 6 Şubat, 16:46'de eklendi

SON DAKİKA!! RUSYA’DAN VİZE MUAFİYETİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’ya iş seyahati için gelen Türk vatandaşlarına ve tır şoförlerine yönelik vize uygulamasının kaldırılması talimatını verdi.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’ya iş seyahati için gelen Türk vatandaşlarına ve tır şoförlerine yönelik vize uygulamasının kaldırılması talimatını verdi.

Putin tarafından imzalanan kararnameye göre Kasım 2015’te vize rejimi uygulanan bazı Türk vatandaşlarına yönelik kısıtlamaların kaldırıldığı bildirildi.

 

İmzalanan kararnamede kimlere vize muafiyeti kaldırıldığı da bildirildi.

  • Uluslararası kara taşımacılığı yapan sürücüler,
  • Hizmet pasaport sahipleri,

Rusya’ya kısa süreli iş seyahatleri için gelen iş adamlarına

ve Türkiye‘nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerinde çalışanlara yönelik vize uygulamasına son verildiği gelen son dakika haberleri arasında…

Kararnamenin, Türkiye’nin de mütekabiliyet gereği Rus vatandaşlarına yönelik benzer önlemleri alması kaidesiyle imzalandığı  belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

ROSTURİZM BAŞKANI OLEG SAFONOV İSTİFA ETTİ

Rosturizm Başkanı Oleg Safonov’un Başbakan Medvedev’e istifasını sunduğu ve istifasının kabul edildiği açıklandı.

Safonov’un istifası Rusya seyahat pazarının bir numaralı gündem maddesi haline gelirken, Safonov’un istifasıyla birlikte kurumun geleceği de tartışmaya açıldı. Kimi kaynaklar Safonov’un yerine yeni bir ismin atanacağını belirtilirken bazı kaynaklar Rosturizm’in tamamen tasfiye edileceğini düşünüyor.

Gelen haberlere göre hükümet, Rosturizm’i tamamen tasfiye ederek Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’nın içinde, tek işi turizm olmayan, ayrı bir bölüm oluşturma niyetinde.

Başka bazı değerlendirmelere göre ise, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’nın içinde bir turizm departmanının kurulması Rosturizm’in kapatılacağı anlamına gelmiyor.

İzvestiya gazetesinde yer alan haberde, Rosturizm’in başına geçmesi muhtemel en güçlü iki adayın Alexei Kasprzhak ve Murmansk Bölgesi Valisi Marina Kovtun olduğunu yazdı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.