Sören Hartmann: “Türkiye Yaşadığı Güven Sorununu Aştı”

Güncel 28 Kasım, 13:44'de eklendi

Sören Hartmann: “Türkiye Yaşadığı Güven Sorununu Aştı”

Resort Turizm Kongresinde baş konuşmacı olarak konuşan Rewe Grubu’nun CEO’su Sören Hartmann, Türkiye’nin geçmiş yıllarda yaşadığı güven sorununu aştığını söyledi.

Türkiye’nin çok iyi bir turizm ürünü olduğunu belirten Hartmann, “Ürünleriniz ve tesisleriniz çok iyi. Ucuz değilsiniz, ama uygun ve hakkaniyetli bir fiyatınız var. Azalmaya başlayan ilgi tersine döndü. Türkiye tüm bölgelerde başarılı oldu. Dünyaya yeniden güven veriyor” ifadelerini kullandı.

Rewe Grubu’nun acentecilikle başladığını, başarılı olmalarının verdiği güvenle başka şirketleri de alıp yeni katılımlarla uluslararası bir oyuncu haline geldiğini söyleyen Hartmann, “bugün söyleyeceklerinin önemini bildiklerimizi paylaşmak ve çözüm önerileri üretmek için bu kongrenin çok önemli ve faydalı olduğuna inanıyorum” dedi.

“Thomas Cook’un İflası Nedeniyle Hepimiz Güven Kaybettik”

Hartmann, en önemli konunun, uzun ödeme süreleri olduğunu belirtti. “İnsanlara bu kadar uzun süre boyunca güvenemezsiniz. Thomas Cook’un iflası için, 12 ay önceden çok şey değişeceğini söylemiştik. Şimdi de aynısı başka şirketlerin de başına gelecek diyoruz. Hepimizin bu iflastan öğrenmesi gerekenler var ama önce doğru ticareti öğrenelim. Kiminle çalışacağımıza iyi karar verelim. Adil rekabet ve dürüst ticarete veriyoruz. Ancak bu şekilde yeniden güven sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

“Siz Kontrol Edin”

Hartmann; “Siz dünyadaki en iyi ürünlerden birine sahipsiniz ve misafirlerinize en iyi zamanlarını yaşatıyorsunuz. Biz de bunu iyi uçuşlarla birleştiriyoruz ve seyahati organize ediyoruz. Hepimiz önce fiyatlara bakıyoruz ve müşterilerimize de bunu öğretiyoruz. Hedef pazarların özelliklerini ve farklılıklarını kabul ediyoruz. Mesela İngiltere ve Almanya nasıl birbirinden farklıysa Türkiye de öyle. Paket turlar bu farklılıklar göz önünde bulundurularak hesaplanmalı. Ama bu çok önemli değil. Biz mali olarak stabil bir şirketiz. Mali güvencemiz var. Bu sadece bizde değil, diğerlerinde de var. Ancak sizin bunu kontrol etmeniz gerekir” dedi.

“İklim Değişikliğini Dikkate Almalıyız”

Hartmann, yalnızca Almanya’da değil, Avrupa’da en büyük tartışma konusunun iklim değişikliği olduğunu belirtti. Avrupa’da bile sıcak yazlar yaşandığını söyleyerek; “Bu durumda İskandinav turist neden Tenerife’ye gitsin? Avrupa’daki ısınma nedeniyle çok sayıda insan artık sıcak ülkelere tatile gitmiyor” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.