STARWOOD TÜRKİYE’DE İLK OTELİNİ AÇIYOR

Güncel 5 Eylül, 17:03'de eklendi

Starwood Hotels & Resorts ile Ever Grubu, Four Points by Sheraton Istanbul Dudullu için anlaşma imzaladı. İstanbul’un Asya kıtasındaki ilk Starwood yatırımı olacak 182 odalı otelin 2014 yılı sonunda açılacağı belirtildi.

Starwood Hotels & Resorts, Ever Grubu’yla Four Points by Sheraton Istanbul Dudullu için bir anlaşma imzalandığını açıkladı. Yeni inşa edilen ve 2014’ün sonuna doğru açılması planlanan otel, hem Four Points by Sheraton markasının Türkiye’ye girişi hem de İstanbul’un Asya Kıtası’nda açılacak ilk Starwood Otel’i olacak. Ever Group’un başkanı ve CEO’su Selen Ersü, “Four Points İstanbul, Batısehir projemiz ardından, Türkiye’nin ve İstanbul’un ikinci Four Points by Sheraton Oteli’nde yine Starwood ile çalıştığımız için çok mutluyuz. Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, bize İstanbul’un önemli bölgelerinden birinde varlığımızı güçlendirmek için mükemmel bir fırsat sağlayacak.
Dudullu, İstanbul’un Asya Kıtası’nın endüstriyel kalbi ve toplamda 3 milyon m²’lik bir endüstriyel alanı kaplıyor. Bu nedenle iş dünyası gelişimi için harika bir potansiyel taşıyor” dedi.Starwood Hotels & Resorts, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu başkanı Michael Wale ise, “Ever Group’la olan işbirliğimizi sağlamlaştırmaktan çok memnunuz. Selen’in turizm endüstrisi ve Türk futbol kulüplerine olan tutkusu onu Türkiye’deki açılacak olan ilk Four Points by Sheraton Oteli’ni tanıtmak için kusursuz bir partner yapıyor. Otel, Starwood’un hem İstanbul Asya Kıtası’na girişi hem de en heyecanlı spor faaliyetlerini izlerken özenle seçilmiş yerel içeceklerin tadının da çıkarılabileceği ideal bir keyif mekanı haline gelecek” diye konuştu.Dudullu İMES Sanayii Sitesi içinde inşa edilen Four Points by Sheraton İstanbul, Sabiha Gökçen Havaalanı’na otomobil ile 20 dakikalık mesafede olacak. Ayrıca TEM ve Boğaz Köprüleri’ne direkt erişim de bulunacak. 182 odalı bu otel İstanbul’un Asya Kıtası’ndaki en büyük otellerden biri olurken, etraftaki binden fazla şirket için uygun bir konaklama imkanı sunacak. Bir kompleksin parçası olan ve büyük bir toptan satış yapan mağazanın yanında bulunan Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, bütün gün açık bir restaurant, bar ve spor salonunu, 4 konferans salonu ile 3 küçük toplantı odasına sahip olacak.Otel, markanın bütün ön plana çıkan özellikleri olan Four Comfort Bed, tüm oda ve süitlerde ücretsiz şişe su, tüm ortak mekanlarda ücretsiz Wi-Fi, enerji verici bir kahvaltı ve Best Brews ile yerel biraları kapsıyor. Otelin iç tasarımını Kreatif Mimarlık üstleniyor. Tanınmış bir Türk mimarlık şirketi olan Kreatif Mimarlık, İstanbul’da Sheraton Ataköy, Sheraton Samsun ve Sheraton İstanbul Ataşehir’de yeni açılacak olan Otelleri’nin de içinde bulunduğu geniş bir otel tasarımı deneyimine sahip.

Starwood Hotels & Resorts Avrupa, Afrika & Orta Doğu, Kazançlar & Gelişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Bart Carnahan, “Hem ekonomik hem de yenilikçi konaklama seçeneği isteklerine cevap verebilmek ana gelişim stratejimiz. Four Points by Sheraton Starwood’un global portfolyosundaki en güçlü zincirlerden birine sahip. Konfor, stil ve uygun fiyatın bir karışımını sunması, oteli hem otel sahipleri hem de proje geliştiriciler için daha cazip kılıyor” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.