Steigenberger’i Çinli Huazhu Aldı

Güncel 7 Kasım, 11:26'de eklendi

Steigenberger’i Çinli Huazhu Aldı

Dünyanın en büyük beşinci otel grubu olan Çinli Huazhu Group, Almanların Steigenberger’in 118 oteli bünyesinde barındıran Deutsche Hospitality’i 700 milyon Avro’ya satın aldı.

Steigenberger'i Çinli Huazhu aldı

Huazhu Grubu, Alman Deutsche Hospitality grubunu satın aldığını duyurdu. Huazhu’nun bir alt kuruluşu olan ‘China Lodging Holding Singapore’ tarafından satın alınan Deutsche Hospitality’nin Steigenberger Hotels & Resorts, MAXX by Steigenberger, Jaz in the City, Inrercity Hotel ve Zleep Hotels adlı alt şirketleri de bu satışta el değiştirdi. Deutsche Hospitality grubunun merkezi, Almanya’nın Frankfurt am Main kentinde bulunuyor.

700 Milyon Euro Ödeyecek

Huazhu, Deutsche Hospitality için 700 milyon Euro ödeyecek. Toplam 400 şehirde, 5 binden fazla oteli bulunan Huazhu, dünyanın en başarılı otel şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, 139 milyon kişinin üyesi olduğu bir müşteri bağlılık programına sahip. Çatısı altında 18 ayrı otel markası bulunduran Huazhu’nun otel yelpazesi; basit ekonomik otelden, üst kalite otellere kadar uzanıyor.

Oda sayısı açısından dünyadaki dokuzuncu en büyük otel grubu olan Huazhu, sermaye açısından dünyadaki beşinci en büyük otel şirketi ünvanına sahip. Tourexpi’de yer alan habere göre, 2019 yılında Singapur ve Japonya’da büyümeye başlayan Huazhu, şirket merkezini de Singapur’a taşıdı. Huazhu, büyüme hamlesini Deutsche Hospitality’yi alarak hızlandırmak istediğini belirtti.

Steigenberger Hotels & Resorts, Maxx, Jaz, IntercityHotel ve Zleep Hotel adlı 5 markaya sahip Deutsche Hospitality toplam 118 otel işletiyor. Grubun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 19 ülkede geliştirme aşamasında 36 oteli daha bulunuyor. Bu yılın başlarında, 90. yıldönümüne yaklaşan şirket, 2024 yılına kadar dünya çapında 250 otele ulaşmayı planladığını duyurmuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.