SUNİS GROUP’TAN KONYAALTI’NA YENİ YATIRIM

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Ocak, 10:47'de eklendi

Turizm başkenti Antalya’nın mimari ve konut sektörüne yeni bir soluk getiren Sunis Blue Residence projesinin tanıtımı yapıldı.

Antalya Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen Sunis Blue Residence projesinin lansmanına Antalya’nın siyaset ve iş dünyasının seçkin davetlileri katıldı. 2018 yılı sonunda tamamlanacak projede satışlara 10 Şubat 2018 tarihinde başlanacağı müjdelendi. Gecede ünlü sanatçı Hande Yener muhteşem bir konser verdi.

Sunis Group tarafından Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen 152 dairelik Sunis Blue Residence projesinin lansmanı Hotel Su’da düzenlenen muhteşem bir geceyle gerçekleştirildi. Lansmana katılan davetlilere kokteyl düzenlendi. Kokteylin ardından Hotel Su’da projede kullanılan malzemelerin yer aldığı örnek daire konuklara gezdirildi. Sunis Blue Residence projesinin mimarı Boğaç Alpugan tarafından projenin teknik detayları, çevreci yaklaşımları ve mimari özelliklerini anlattı. Tanıtımdan sonra düzenlenen gala yemeği ve sunuma geçildi.

Sunis Group Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal, Sunis Group Yönetim Kurulu CEO’su Murat Erdoğan, Sunis Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamancı ve Sunis Group Yönetim Kurulu Üyesi Nihar Ünal’ın evsahipliği yaptığı lansmana Antalya İl  Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyaspor Kulübü Başkanı Cihan Bulut, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Muratpaşa Belediyesi önceki Dönem Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya’nın iş ve siyaset dünyasının seçkin isimleri katıldı.

Sunis Group’a özel teşekkür

Sunuculuğunu Ayla Çetinkaya’nın üstlendiği gecede mimar Boğaç Alpugan, projenin teknik detaylarıyla ilgili bir sunum yaptı. Projenin kendisine büyük bir heyecan verdiğini belirten Alpugan, “Yıllardır proje çiziyorum ama hayatımda bu kadar heyecanlandığımı hiç hatırlamıyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yarışma sonucu elde edilen Konyaaltı Sahili Mimari Projesi şu an uygulanıyor. Bu sahil bir nevi Barcelona gibi olacak. Sahil projesi bizi de ilgilendiriyor. Çünkü biz de projenin tam ortasında bulunmaktayız. 8.0 şiddetinde depreme bile dayanıklı bir yapı oluşturuyoruz. Zemine 1600 fore kazık dikildi. Bana böyle bir tasarımı yapma fırsatı verdikleri için Sunis Grup’a teşekkür ederim” dedi.

Sunis Group Yönetim Kurulu CEO’su Murat Erdoğan, Sunis kültürünün en belirgin özelliğinin başarı olduğunu ifade ederek, turizmde elde ettikleri başarıları anlattı. Sunis ailesini büyütmekte olduklarını kaydeden Erdoğan, “Antalya’nın turizmine değer, Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bunun haklı onur ve gururunu yaşıyoruz. Her yıl 200 bini aşkın misafir ağırlıyoruz. 152 konutluk Sunis Blue Residence projesinde yer alan alışveriş sokağı ve sosyal tesisler kentimizin ekonomik ve sosyal yaşantısına ayrı bir heyecan getireceğinden emin olabilirsiniz. 2018 yılı sonunda tamamlayacağımız Sunis Blue Residence projesinde daire satışlarımızın 10 Şubat 2018 tarihinde başlayacağını müjdeliyorum” dedi.

‘Bizler heyecanlıyız çünkü…’

Sunis Group Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal ise gecede yaptığı konuşmada, Sunis Blue Residence projesini hayata geçirmekten duydukları heyecanı dile getirdi. Ünal, “Bu gecede Antalya’da sizlerle birlikte olmanın haklı gururu ve onurunu yaşıyoruz. Türk ekonomisinin bir aktörü olduğumuz için heyecanlıyız. Bizler heyecanlıyız; çünkü Türkiye’nin gözbebeği konumundaki, turizmimizin lokomotifi Antalya’ya yeni yatırımlar yaptığımız için… Bizler heyecanlıyız; çünkü dünyanın en güzel sahillerinden biri olan Konyaaltı Sahili’nin yanında ‘Mavinin Yeşili Kucakladığı’ bir projeyi hayata geçirdiğimiz için… Bizler heyecanlıyız; çünkü Antalya’nın gayrimenkul sektörüne çok farklı bir perspektif kazandırdığımız için… Bizler heyecanlıyız; çünkü Antalya’da inşaat ve mimari tipolojisinin değişimine Sunis Blue Residence projesiyle hep birlikte tanıklık ediyoruz” dedi.

“Böylesi bir projeyi Antalya’da hayata geçirdiğimiz için şanslıyız, mutluyuz, gururluyuz” diyerek sözlerini sürdüren Ünal, konuşmasını şöyle tamamladı: “Eminim ki Antalyalılar da Konyaaltı’nın mutlu ve huzurlu insanları da çok kısa bir sürede bu mutluluğumuza ve gururumuza ortak olacaklardır. Sunis Grup olarak Antalya’ya yatırımlarımızın devam edeceğini, ülke ekonomimize katkılarımızın artacağını ifade etmek isterim. Heyecanımızı ve mutluluğumuzu bizlerle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”

Hande Yener’den muhteşem performans

Konuşmaların ardından Sunis Group yönetimi hep birlikte pasta kesti. Gecenin sonunda ünlü sanatçı Hande Yener, muhteşem bir konser verdi. Davetlilerin masalarını dolaşan Hande Yener, hayranlarıyla bol bol selfie çektirdi ve birlikte şarkı söyledi. Antalya’ya olan hayranlığını dile getiren Hande Yener, “Sizinle komşu olacağım. Benim dairemi ayırdınız mı” diyerek Sunis Blue Residence projesine övgülerde bulundu. Hande Yener, Sunis Group Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamancı’yı sahneye davet ederek esprilerle dolu keyifli bir sohbet yaptı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.