Suriyelilere Plajlar Yasak Tartışmasında Son Gelişme

Güncel 11 Haziran, 17:39'de eklendi

Suriyelilere Plajlar Yasak Tartışmasında Son Gelişme

ANTALYA’nın Gazipaşa ilçesindeki plajlara Suriyelilerin alınmamasına ilişkin dün belediye meclisinde alınan karar alındı.

Bu karar Belediye başkanı tarafından veto edilmişti. CHP’li Başkan Mehmet Ali Yılmaz, karara katılmadığını ve hukuka uygun bulmadığını belirttti. Yılmaz; “Belediye kanununun bana verdiği yetkiye istinaden yeniden görüşülmek üzere meclise iade ettim” ifadelerini kullandı.

Kararın ardından tartışmalar yaşanırken Gazipaşa kaymakamı Ali Sakar, yazılı bir açıklama ile kararın veto edildiğini açıkladı.

Böyle bir karar Anayasa, kanun ve uluslararası sözleşmelere de aykırı olduğundan alınmış olsa bile yok hükmünde olacak. Uygulama hükmü yoktur.  Denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Nitelikli Sızı”

“Bu ay ki Kapak Konumuz; Nitelikli Sızı”Genel Yayın Yönetmenimiz Selçuk Meral’in kaleme aldığı bu editör yazısını okumayı unutmayın!

“Fuarlar İlişki Kazandırır, İlişkiler Para”

Fuar Endüstrisi Küresel Birliği UFI’nin yeni raporuna göre, fuarların küresel ekonomiye etkisi, iş satışlarında yıllık 325 Milyar Dolar. Oxford Economics ile ortaklaşa yürütülen ve Bağımsız Gösteri Organizatörleri Derneği tarafından desteklenen raporda fuar sektörü doğrudan GSYİH’da 81 milyar $ ‘dan fazla kazanarak dünyanın en büyük 56. ekonomisi olarak sıralanıyor.  2018’de 112 milyonu ağırlayan Avrupa, ziyaretçiler açısından en büyük pazar konumunda. Kuzey Amerika 92 milyon ziyaretçi ile ikinci sırada yer alıyor. Dünyadaki sektörel fuarları derinlemesine inceledik.

 “Spor Turizminin Yol Haritasını Çizeceğiz” 

Küresel spor turizmi pazar büyüklüğü 2019-2023 döneminde 6.120 Milyar Dolar artacağı tahmin ediliyor. Dünya, planlanan ulusal ve uluslararası turnuva sayısındaki artışla, spor turizmi pazarında 2023 yılına kadar kayda değer bir büyümeye tanıklık edecek. Spor etkinliklerinin sayısındaki artıştan dolayı, spor turizm endüstrisinin büyümesini hızlandıran turistlerin spor bölgelerine girişlerinde de buna paralel olarak artış yaşanacağı belirtiliyor…  Biz de Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak; geçen sayımızda başlattığımız spor turizmi üzerine özel röportajlarımıza bu sayımızda da devam ediyoruz. Profesyonellerin gözünden spor turizminin son durumunu sayfalarımızda değerlendirdik.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.