Tatilcilere Büyük Tuzak!

Güncel 9 Ağustos, 10:55'de eklendi

Tatilcilere Büyük Tuzak!

Kiralık evlerde otel fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı ciddi kapora mağduriyeti yaşanmaya başladı.

tatil

Kiraladığı ev için 400 TL kapora ödeyen Elif K. 500 kilometre yol gidip kendisine atılan konuma geldiğinde hayatının şokunu yaşadı.

Turizm sektöründe yaşanan yoğunluk otel fiyatlarına da yansıyor. Doluluk oranları da kimi yerlerde yüzde 100 seviyesine yükseldi. 4 kişilik 5 yıldızlı her şey dahil konseptli otellerde bir haftalık tatilin bedeli 10 bin TL’ye yaklaşmış durumda.

Kişi Başı 40 TL’nin Altına İniyor

Sahil şeridi olan beldelerde bulunan günlük kiralık yazlıkların fiyatı 150 TL’den başlayıp villa olması halinde 500 TL ve üstüne çıkabiliyor. Kiralanan yazlık evlerde genellikle 4 ve 6 kişilik aileler rahat bir şekilde kalabiliyor. Bu durumda 4 kişilik bir ailenin yaz tatilinin kişi başı günlük konaklama bedeli 40 TL’nin altına kadar düşüyor.

Sahte İlanla Kapora Tuzağı!

Bayram tatiline az bir süre kala Kuzey Ege’nin ünlü tatil beldelerinden Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit’in ilçelerindeki turistik tesislerde neredeyse yer kalmadı. Dolandırıcılar ise internet sitelerine koydukları sahte ilanlar üzerinden tatil planı yapan vatandaşları tuzağına düşürmeye çalıştı.

İndirim vaadi ile paranın hepsini almaya çalışıyorlar

İlan siteleri üzerinden tatil için günlük kiralık ev ilanlarına bakan dolandırıcıların ağına düşen tatilzedeler, normalde bir günlük ücret bedeli olan kaporayı karşı tarafın tamamını ödemesi halinde fiyatta çeşitli oranlarda indirim yapma sözü üzerine hepsini yatırıyor. Gerçek ise çok geçmeden ortaya çıkıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.