Termal Turizmde Tarih Tekerrür Etsin İstiyoruz!

Güncel 31 Temmuz, 11:06'de eklendi

Termal Turizmde Tarih Tekerrür Etsin İstiyoruz!

Denizli’de, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle başlatılan ‘Termal İyi Gelir’ Projesi’nin 4. Kampanya Dönemi Lansman töreni gerçekleştirildi. Amaç, kentteki turizmi canlandırmak.

Denizli Termal

Hedef 5 milyon turist

Törenin açılış konuşmasını DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen yaptı. “Projemiz sürdürülebilir ve süreklilikle başarı getiriyor. 2015 yılında Denizli’ye gelen turist sayısı 900 bin civarında azalmıştı. Proje kapsamında yoğun çalıştık. Güncel veriler ışığında 2019 yılı içerisinde biz 3 milyon turisti kentimizde ağırlayacağız. Projeyle birlikte turist sayısının yanı sıra doluluk oranları, konaklama ve istihdam sayısı da yükseldi. Bundan sonraki hedefimiz ise 3 yıllık süre içerisinde 5 milyon turist” dedi.

“Termal turizmde tarih tekerrür etsin istiyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Osman Zolan ise, “Tarihin tekerrür etmesini istiyoruz. Termal zenginliğimizi tüm insanlara sunmak istiyoruz. Bu güzelliklerimizi tanıtmak için de Termal İyi Gelir Projesi’ne destek olduk. Artık daha hızlı ilerlemeliyiz. Termal turizm denildiğinde Denizli’nin akla gelmesini istiyoruz. Kentimiz, doğal güzelliklerinin yanı sıra şifalı suları ve tarihi dokusuyla da ilgi görüyor. Hizmete sunduğumuz teleferik ve kayak merkeziyle kentimizdeki çeşitlilikleri çoğalttık . İklimimiz çok güzel. Kentimiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termal Turizmde Bayram

Termal Turizmde Bayram

Türkiye’nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar’da, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması termal otellere ilgiyi oldukça yoğun.

Kentin,  26 bin yatak kapasitesi var. bölgedeki beş yıldızlı tesislerin tatil öncesi rezervasyonlarında doluluk oranı yüzde 90’a ulaşmış durumda. Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan, “Şu anda bayram periyoduna 8-10 gün var. Bu tarihe kadar tüm oteller yüzde yüz doluluğa yükselir. Bayramda genellikle iç pazar ağırlıklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yüzde 97’si Türk misafirlerden, geri kalanı ise yabancı misafirden oluşmakta” dedi.

Yerli turistler, hem tatil yapacak hem de çeşitli rahatsızlıklarına tedavi imkanı bulacağı bölgeye rezervasyonlar yağıyor. Bayrama kadar doluluklar yüzde yüze çıkacak.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.