The Ritz – Carlton İstanbul’dan Örnek Davranış!

Güncel 26 Mart, 17:45'de eklendi

The Ritz – Carlton İstanbul’dan Örnek Davranış!

The Ritz – Carlton İstanbul Hotel’i de örnek bir davranış gösterdi. Otel, çalışanlarını koronavirüs nedeniyle ücretli izne gönderdi.

Daha önce Antalya’da bulunan Akra Otel de aynı kararı almış ve büyük bir takdir toplamıştı.

Otel Çalışanları Mağdur Edilmeyecek!

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan virün nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti. Virüs manevi ağırlının yanında maddi ağırlık da doğurdu. Koronavirüs, turizmi de olumsuz yönde etkiledi. Mevsimlik işçi olarak çalışan pek çok turizm çalışanı koronavirüs nedeniyle ya işten çıkartıldı ya da ücretli izne gönderildi. Oteller peşi sıra kapanmaya veya geçici süre varlığını durdurma kararı aldı. Pek çok turizm işçisinin mağdur edildiği bu dönemde Ritz-Carlton İstanbul Hotel’den örnek bir davranış geldi. Teyit edilmemiş bir bilgiye göre; Ritz- Carlton aldığı bu karar ile personellerini ücretli izne çıkardı. Daha önce buna benzer bir davranış Haydar Barut’un sahibi olduğu Barut Otel Grubundan gelmişti. Yayımladıkları yazılı açıklamada Barut bünyesinde çalışan hiçbir turizm işçisini mağdur etmeyeceklerini duyurmuşlardı.

Oteller Krizi Fırsata Çeviriyor

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Ünlü İsveç otel zinciri ‘Le Bijou’ bu yönde atılım gerçekleştirmek üzere. Bu pakete göre tatilciler 5 yıldız otelde karantina altına alınacak. Gün boyu doktor ve hemşire hizmeti sağlayacak olan bu lüks otel tatilcilere koronavirüs testi yapma fırsatı da sağlayacak. Günlük ücreti 400 sterlin olacak olan otel, müşterilerin talepleri doğrultusunda fiyatını artıracak. Le Bijou Otel CEO’su, bu krizi fırsata çevirmek istediklerini ve artan talebe göre bu durumu şekillendireceklerini açıkladı.

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.