Thomas Bareis’den Türkiye’de Yaz Tatili İçin İyimser Açıklama!

Güncel 5 Haziran, 09:00'de eklendi

Thomas Bareis’den Türkiye’de Yaz Tatili İçin İyimser Açıklama!

Almanya Federal Hükümeti’nin Turizm Sorumlusu Thomas Bareis, Alman turistlerin Türkiye’ye gerekli koşulların yerine getirilmesi halinde gidebileceğini söyledi.

Almanların Rezervasyon Sonuçları Belli Oldu

Thomas Bareis, Alman turistlerin yaz tatili döneminde Türkiye’ye gidebilmeleri konusunda iyimser ifadelerde bulundu.

Alman Haber Ajansı DPA’ya açıklama yapan Thomas Bareis, “Üçüncü ülkelere yönelik seyahat uyarılarını da adım adım geri çekmeyi düşünüyoruz. Enfeksiyon sayıları düşük olduğunda ve güvenlik standartları ile önlemlerin de üst seviyede uygulanmasıyla seyahat uyarılarını devam ettirmek için bir neden görmüyorum” dedi.

Türkiye İle Görüşmeler Devam Ediyor

Hükümetin, Türkiye ile turizm konusunda görüşme halinde olduğunu belirten Bareis, “Belirttiğim koşullar çerçevesinde Alman turistlerin bu yaz Türkiye’de tatil yapmaları mümkündür.” ifadesini kullandı.

Bareis, iki ülke arasında hava yolu ulaşımının olması gerektiğine dikkat çekerek, bazı hava yolu şirketlerinin yeniden uçuşlara başlayacağını duyurdu. Seyahat uyarısının haziran ayının ortasından itibaren kalkacak olmasının, hem tatilciler, hem de Alman seyahat ekonomisi için önemli bir sinyal olduğunu aktaran Bareis, “Bu normalleşme yönünde bir adımdır” dedi.

Türkiye turizm sektörü, Alman turistlerin önümüzdeki yaz tatili döneminde de gelmesini bekliyor. Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden TUI de, seyahat olanağı doğduğunda, Türkiye’de tatil paketlerinin satışa çıkacağını duyurdu.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.