THOMAS COOK HAVAYOLU AYAĞINI BIRAKIYOR MU?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Şubat, 18:01'de eklendi
Thomas Cook’un havayolu şirketini satacağı veya rakip bir firma ile iş ortaklığına gideceği iddia edildi.

THOMAS COOK

İngiliz Tur Operatörü Thomas Cook, havayolu şirketini elden çıkarma kararı aldı. Şirketin, rakip havayolları ve özel sermaye şirketlerinin de dahil olduğu potansiyel alıcılar ile görüşmeler yaptığı belirtildi. Şirketin havayollarını satacağı veya rakipleri ile iş ortaklığı yoluna gideceği ifade edildi.

Thomas Cook’un havayollarını Monarch ile birleştireceğine dair bir iddia da ortaya atıldı. Ancak Travel Gossip adlı resmi olmayan Facebook formunda yapılan yorumlarda söylentilere kuşkuyla yaklaşıldığı görüldü. Yapılan yorumlardan birinde, “11 adet Airbus 1321 siparişi verildiği ve bütün uzun mesafeli 1330 uçaklarında yenilemeye gidildiği göz önünde tutulduğunda bu iddia çok şüpheli” denildi. Bir başka yorumda ise şunlar ifade edildi: “Bu Condor’u sattıkları anlamına gelir. Bu işten ayrılmak istedikleri doğruysa çok şaşırırım. Çok saygın ve karlı bir havayolu şirketi.”

Thomas Cook, daha önce dört havayolu filosunu birleştirerek tek bir çatı altında toplamıştı. Ayrıca şirket yakın zamanda ondan fazla uçak siparişi verdi ve 100 milyon pound’luk yenileme yatırımı yaptı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise “Havayolu operasyonlarımızın gelişiminden çok memnununuz. Bunu işimizin önemli bir parçası ve karlı büyüme stratejimize bir destek olarak görüyoruz. Ancak tabii ki yeni fırsatlara da açığız” denildi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.