THOMAS COOK, YENİ MARKALARLA OTEL SAYISINI ARTIRIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 5 Ocak, 10:34'de eklendi
Thomas Cook, konaklamada kendi tesisleri ile çalışmaya ağırlık verme kararı doğrultusunda bünyesindeki otellere 21 tesis daha ekleyerek otel sayısını 170’ten 191’e yükseltecek.
 Avrupa seyahat endüstrisinin ikinci büyük grubu Thomas Cook, konaklama alanında büyüme kararı doğrultusunda geliştirdiği yeni markaları ile bünyesindeki otellere 21 tesis daha ekleyerek otel sayısını 170’ten 191’e yükseltecek.
Thomas Cook’un otellerinden sorumlu yöneticisi Ingo Burmeister, Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’ne yaptığı açıklamalarda, grubun konaklama alanı ile ilgili kısa ve orta vadeli programı hakkında bilgi verdi.
Burmeister, grubun bünyesindeki otel portföyünü genişleteceğini ve kendi otelleri ile çalışmaya ağırlık vereceğini belirterek, Thomas Cook olarak otelcilik alanında yeni markta oluşturma ve otel sayısını artırmaya odaklanacaklarını söyledi.
21 yeni otel
Thomas Cook’un şu anda kendi markaları altında işlettiği otel sayısının 170 olduğunu belirten Ingo Burmeister; 2018 – 29 sezonunda bu sayının 191’e çıkarmayı planladıklarını açıkladı.
Kendi otellerine ağırlık verecek
Thomas Cook’un yaşama geçireceği yeni otel yatırımlarıyla gelecekte, portföyündeki kendi yönetimi altında olan otel oranını % 40’a çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor.
170 otelin %& 80’i frranchise
Thomas Cook, şu anda bünyesindeki 170 otelin % 80’i franchise temelinde işletiliyor.
Hedef 300 otel
Burmeister, orta vadede Thomas Cook’un kendi markaları altında yer alan otellerin sayısını 300’e yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek, bu büyüme planı kapsamında Thomas Cook, Aldiana markasına ağırlık vererek; resort otel sayısını 8’den 15’e yükseltmeyi planladıklarını söyledi
Thomas Cook konaklama alanındaki genişleme stratejisini otel yatırımları firması LMEY ile kuracağı stratejik ortaklıkla yürütecek.
Thomas Cook bünyesindeki otel markaları ve sayısı
Marka Tesis sayısı       Konsepti
Sentido

69

Üst sınıf çiftler
Smartline

60

Uygun fiyat
Sunprime

17

Yetişkinlere yönelik
Sunwing

13

Ailelere yönelik
Sunconnect

9

İleri teknoloji
Aldiana

8

Resort
Casa Cook

3

Yetişkinlere yönelik
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.