Thomas Cook Zararı İçin Kredi Desteği Çalışmalarına Başladık

Güncel 23 Eylül, 16:52'de eklendi

Thomas Cook Zararı İçin Kredi Desteği Çalışmalarına Başladık

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy iflas eden Thomas Cook ile ilgili konuştu. Konuşmasında korumasında olan Thomas Cook misafirlerini otelden çıkaran ya da misafirden ödeme talep eden oteller hakkında yasal işlem yapılacağını belirti.

kredi

Bakanlık, İngiltere operasyonlarını durduran Thomas Cook’un Almanya, Rusya ve İskandinav ülkelerindeki ayaklarının operasyonlara devam ettiğini de vurguladı.  Türkiye’de şu ana 21 binin üzerinde Thomas Cook müşterisinin olduğunu ifade etti.

Yasal İşlem Yapılır

22 Eylül 2019 dahil, içeride konaklayan tüm Thomas Cook İngiltere misafirlerinin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) gücencesi altındadır. Tesislerinde Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerden ücret talep etmesi, odayı boşalttırması durumunda yasal işlem başlatılacaktır.

Zarar gören işletmeler için kredi destek paketi

Thomas Cook İngiltere’nin faaliyetlerinden zarar gören işletmeler için  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında çalışmalar başlatıldı. Konu üzerinde çalışılanlara ‘’Kredi Destek Paketi’’ en kısa sürede hayata geçirilecektir ifadeleri kullanıldı.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.