Thomas Cook’un İki Yöneticisi Sorgulanacak!

Güncel 11 Ekim, 12:20'de eklendi

Thomas Cook’un İki Yöneticisi Sorgulanacak!

Thomas Cook’un sarsan iflasıyla ilgili şirket yöneticileri ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Bu doğrultuda şirketin yöneticilerinden ikisi, İngiliz milletvekilleri tarafından sorgulanacak.

thomas cook alman turistler

İflas eden Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser ve Başkanı Frank Meysman, şirketin iflasıyla ilgili olarak salı günü milletvekilleri tarafından sorgulanacak. ‘İş Enerji ve Sanayi Komitesi’ Peter Fnkhauser ve Fremk Meysman’ın yanı sıra; şirketin mali işler sorumlusu Sten Daugaard ile denetim komitesinin başkanını da salı günü Westminster’a davet etti.

Hariet Green İle Manny Fontenla-Novoa Da Sorgulanacak

Turizmgüncel’de yer alan habere göre, komitenin önümüzdeki günlerde şirketin eski CEO’ları Harriet Green ile Manny Fontenla-Novoa’yı da sorgulayacağı ancak kesin tarihin henüz belli olmadığı açıklandı.

Başkanlığını İşçi Patisi Milletvekili Rachel Reeves’in yaptığı komitenin, 22 Ekim’de şirketin denetçileri PwC ve EY’i de sorgulayacağı belirtildi. Sorgulama sırasında, şirketin iflasına ilişkin bağımsız araştırma yürüten The Financial Reporting Council ve Insolvency Service’in de komiteye bir rapor sunacağı ifade edildi.

Sorgulamanın Odak Noktaları

Komitenin sözcüsü, ”Salı günü yapılacak duruşma sırasında Thomas Cook’u kurtarma planı, kurumsal yönetim, Thomas Cook yöneticilerinin rolü, şirketin borçları, muhasebe pratikleri ve CEO’lara yapılan ödemeler sorgulamanın odak noktalarını oluşturacak.” dedi.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.