THOMASCOOK’TAN TUNUS SALDIRISI SONRASI MÜŞTERİLERİNE YENİ UYGULAMA

Güncel, Sektörel Haberler, slide 29 Haziran, 17:42'de eklendi

Thomas Cook, geçtiğimiz cuma günü Tunus’un resort bölgesinde yaşanan terör saldırısının ardından müşterilerine 31 Ekim’e kadar rezervasyon değiştirme imkanı sunduğunu açıkladı.

THOMASCOOK

Tunus’ta gerçekleşen saldırı sonrası pek çok tur operatörü programlarını askıya alırken Tunus’ta tatilde bulunan müşterilerini ülkelerine dönmeleri konusunda operasyon başlattı. Thomson ve First Choice, isteyen misafirleri erkenden evlerine döndürürken pazar günü Tunus’a 12 uçuş gerçekleştirdiler.

Thomas Cook Tunus’u terk etmek isteyen 1.100 tatilciye dönüş imkanı sağladı. Operasyonlar haftasonu yapıldı. Saldırının gerçekleştiği günden bu yana toplamda 3 bin 600 Thomas Cook müşterisi ülkeyi terk etti.

Bununla beraber Thomas Cook Tunus’a seyahat edecek müşterilerine 12 Temmuz’a kadar iptal veya program değiştirme fırsatı sunuyor. 12 Temmuz’dan sonra seyahat edecek tatilciler için ise 31 Ekim’e kadar ücretsiz değiştirme hakkı tanındığı açıklandı.

Thomson ve First Choice müşterilerine 31 Temmuz’a kadar Tunus rezervasyonlarında değişiklik yapabileceklerini bildirirken Thomson tatillerini değiştirmek isteyen müşteriler için Cape Verde, Rodos ve Kanarya Adaları’na 3 ekstra seferler olduğunu duyurdu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.