THY 300. UÇUŞU PHUKET’E BAŞLATTI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Temmuz, 12:05'de eklendi

Türk Hava Yolları’nın (THY) 300. uçuş noktası, Tayland’ın dünyaca ünlü tatil destinasyonu Phuket oldu. THY, dün itibarıyla Phuket’e direkt seferlere başladı. THY’nin  Phuket seferleri, haftada 4 frekans halinde karşılıklı yapılacak.

THY 300. uçuşu Phuket’e başlattı
Milliyet’te yer alan habere göre; THY Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi, Phuket uçuş hattının açılışı dolayısıyla Phuket Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, THY’nin genişleyen uçuş ağıyla birlikte yolcularına en iyi hizmeti sunmaya devam ettiğini söyledi. Ekşi, “Dünyanın sayılı turizm destinasyonlarından biri olan Phuket’i de kapsamlı networkümüze ekleyerek yolcularımıza yaptığımız ‘dünyayı keşfe’ yönelik çağrımızı yinelemekteyiz” ifadesini kullandı.
THY’nin yeni uçuş noktası Phuket, dünyanın 120 ülkesine hizmet sağlayan Turkish Cargo’nun da yeni servis noktası olacak. Turkish Cargo, dün başlayan uçuşlarla birlikte THY’nin yolcu uçakları ile Phuket’e de hava kargo hizmeti sağlayacak. THY yolcuları, İstanbul’dan Phuket’e açılışa özel tüm vergiler dahil gidiş-dönüş 569 dolardan başlayan fiyatlarla uçabilecek.

Haftalık 18 sefer

Verilen bilgiye göre, Tayland’ın başkenti Bangkok’a haftada 14 sefer düzenleyen THY, Phuket ile birlikte ülkeye haftada 18 sefer düzenlemiş olacak.

Phuket, yılda 5 milyon turist çekiyor. Özellikle Avrupa ve Güney Amerika’dan tatil için Phuket’e gitmek isteyenlerin şimdiden THY’nin seferlerine büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Öte yandan, geçen yıl Tayland’ı ziyaret eden Türk turist sayısı da 75  bin oldu
.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.