THY Bu Yanlıştan Dönmelidir!

Güncel 12 Eylül, 12:01'de eklendi

THY Bu Yanlıştan Dönmelidir!

THY, web sitesi ve mobil uygulama aracılığıyla yapılan rezervasyonlara yüzde 20-30 indirim getirdi. Seyahat acentelerinin kampanya dışında tutulmasına Kurumsal Seyahat Acentaları Platformu tepki gösterdi.

THY, Bu Yanlıştan Dönmelidir!

KURAP (Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu), Türk Hava Yolları’nın acenteleri promosyonlu bilet kampanyasının dışında tutmasına tepkili. Platformun başkanı Moris Kohen Kasar imzasıyla yapılan açıklamada, acentelerin prestij ve rezervasyon kaybına uğradığı belirtildi.

KURAP tarafından şu şekilde açıklama yapıldı:

“THY’nin yayınladığı, sadece web sitesi ve mobil uygulamasında geçerli sonbahar promosyonunu büyük şaşkınlıkla duymuş bulunmaktayız.

Ekonomi sınıfta yüzde 20 ve business sınıfta yüzde 30 indirim olarak tasarlanmış bu promosyona acenteler dahil edilmedi.

Özellikle business yolcuların tamamına yakını seyahat acenteleri ile çalışıyor. THY’nin her ortamda iş ortaklarım dediği seyahat acentelerini bu promosyonun dışında tutması açıklanamaz.

Kurumsal Acenteler Platformu üyesi seyahat acentelerimize onlarca rezervasyon iptali gelmektedir.

İş kaybının yanı sıra büyük bir prestij kaybıyla da karşı karşıya bulunmaktayız.

Promosyonun kısa süreli ve kısıtlı koltuk için geçerli olması kesinlikle olayın yanlış olduğunu değiştirmez.

Yıllarca servis verdiğimiz müşterilerimizin nezdinde bir bilet için dahi olsa güven kaybına uğruyoruz.

Milli hava yolumuzun bu yanlışından derhal dönmesini talep ediyoruz. Ve bu promosyona yanı sıra gelecekteki tüm promosyonlarına ‘’iş ortağım’’ dediği seyahat acentelerini de dahil etmesini istiyoruz.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.