THY’de Bu Yıl İşe Alımlarda Rekor

Güncel 22 Mayıs, 17:30'de eklendi

THY’de Bu Yıl İşe Alımlarda Rekor

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı’nda görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

 

THY Yonetim Kurulu Baskani ilker Ayci

Aycı, bu yıl yapacakları işe alımlardan bahsetti. Sene başında yaklaşık 8 bin 430 yeni istihdam planladıklarını ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde ve konularda kısa kaldıklarını görerek ilave çalışan almaya karar verdiklerini söyledi.

Şu ana kadar 8 bin 430 istihdamın içinde yaklaşık 4 bin 400’ünü ilk beş ayda zaten gerçekleştirdiklerini belirtti.  ” Özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba kattığımızda, filomuza katılmayı bekleyen uçaklarımızın da gelmesiyle birlikte ihtiyacımız daha çok olacak. Bu anlamda bu yılki istihdam sayımız rekor kıracak. Bu yıl 10 bini bulacak bir istihdamdan bahsediyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

THY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

THY’den Kapadokya’ya Yeni Seferle 500 Bin Yolcu

THY’den Kapadokya’ya Yeni Seferle 500 Bin Yolcu

Kapadokya bölgesi yılın her döneminde milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Ziyaretler gerçekleşirken havalimanına tarifeli uçak seferlerinin yetersiz kalması, turistlerin kara yolunu da tercih etmesine neden olabiliyor. Bu durum turistler için büyük bir zaman kaybı anlamına geliyor. Fakat THY’nın sefer sayısında yapacağı artışla hem turistlerin hem de Nevşehirlilerin yüzü gülecek diyebiliriz…

Türk Hava Yolları, dünyada balon turizminin en önemli merkezlerinden Kapadokya’ya sefer sayılarını artıracağının müjdesini verdi.

Anadolujet’in uçuşları da dahil Nevşehir’e günlük sefer sayısı uçak durumuna bağlı olarak 5’e çıkarılacak.

THY’nin halen günde 2 sefer uçtuğu Nevşehir seferleri İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte yaz tarifesinde 3’e çıkacak. Anadolujet ise İstanbul Sabiha Gökçen’den her gün uçacak. Nevşehir’e günlük sefer sayısının ise uçak durumuna bağlı olarak 5’e çıkarılması kararı alındı. Kapadokya Havalimanı’ndan geçen yıl 380 bin yolcu geçiş yaparken, yeni seferlerin başlamasıyla bu sayının 500 bine ulaşması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.