THY’den İade Edilecek Biletlere Yeni Çözüm

Güncel 13 Temmuz, 09:54'de eklendi

THY’den İade Edilecek Biletlere Yeni Çözüm

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, iade edilecek biletlerin yüzde 15 daha değer kazanacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

iade

İade ET, yüzde 15 Kazan

Pandemi nedeniyle yapılamayan uçuşların bilet iadelerine yönelik Türk Hava Yolları (THY) yenilik getirdi. İade edilen biletler seyahat çekine dönüşecek ve %15 değer kazanacak.

 

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “İade biletlerinizin değerini %15 artırmak ister misiniz? Seyahat Çeki ile bu mümkün. Bu avantajlı imkandan yararlanmak için lütfen web sitesinden başvurunuzu yapınız.” dedi.

iade

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

Yıl sonunda yüzde 64 ile 79 Daralma 

Finans Derneği’nin üzenlediği video-konferansa katılan Davut Çetin, mayıs ayında üniversiteden akademiyenlerin simülasyon hazırladığını, buna göre iyimser ve kötümser senaryolar oluşturulduğunu hatırlattı. Çetin, ‘’Dış turizmde üçüncü çeyrekte iyimser senaryoya göre yüde 60, kötümse senaryoya göre ise yüzde 80 düşüş öngörüldü. Modele yıllık etki olarak bakıldığında turizmde iyimser rakamlarla yüzde 64, kötümser rakamlarla is yüzde 79 azalma öngörülüyor. İç turizm daha ılımlı olduğu için, turizm talebindeki daralma yüzde iyimser senaryoya göre yüzde 52, kötümser senaryoya göre ise yüzde 67 oluyor. Pandemi Antalya hasılasını iyimser senaryoya göre yüzde 16.5, kötümse senryoya göre ise yüzde 23.6 daraltmaktadır.’’ ifadelerini kullandı

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.