Tonbul: “İnglitere’den İkinci Dalga Rezervasyon Bekliyoruz”

tonbul

Tonbul: “İnglitere’den İkinci Dalga Rezervasyon Bekliyoruz”

Diana Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul İngiltere’den Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarla ilgili açıklama yaptı. İkinci dalga rezervasyon beklediklerini dile getirdi. Ve Tonbul “Haziran’ın yarısını geçtikten sonra dolu dolu bir sezon bizi bekliyor.” dedi.

tonbul

Avrupa’da yaz aylarının başlangıcı olarak kabul edilen Paskalya sonrasında İngiltere vatandaşlarının yaz tatili için planları hızlandı. Başbakan Boris Johnson’ın kısa bir süre içerisinde “trafik ışığı” modeli tatil serbestisini açıklaması beklenirken Financial Times, İngilizlerin rezervasyon yaptırdığı bölgeleri yayınladı. 1 Ocak ile 22 Mart arasındaki verilere dayanarak açıklanan verilere göre rezervasyonların iki yıl önceye göre en fazla Türkiye ve Yunanistan’a arttığı söyledi.

İkinci Dalga Rezervasyon Bekliyoruz

En fazla rezervasyonun bu sene de İspanya’ya yapıldığı kaydedilen analizde, ikinci sıradaki ABD’nin büyük düşüş yaşadığı, Dalaman’ın New York ve Orlando’yu geride bıraktığı ifade edildi. İngiliz basınındaki haberi ntv.com.tr’ye değerlendiren Diana Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, ” Bu rezervasyonların anlamı, Türkiye’nin Covid-19 mücadelesinin İngiliz turistlerin gözünde sınıfı geçtiğidir. Bu durumu İngilizler oluşturdu. İngilizler Türkiye için hevesli ve yoğun talep gösteriyorlar” derken, “ İngilizler ilk dalga rezervasyonlarını yaptı. Boris Johnson’un açıklamalarının ardından ikinci dalga rezervasyon bekliyoruz. Son olarak da İngiltere’deki satış acentalarının açılmasıyla üçüncü dalgayı bekliyoruz” ifade etti.

Haziran’ın Yarısını Geçtikten Sonra Dolu Dolu Geçecek

Boris Johnson’ın açıklamalarının ardından belirsizliğin ortadan kalkacağını belirten Burak Tonbul, “Dalaman havalimanının dış terminaline inen turistlerin yüzde 64’ü İngiliz vatandaşları. Antalya için Rus turist ne ise, Dalaman için de İngiliz turist aynı değeri taşıyor” derken, “ Türkiye’nin son dönemde yurtdışındaki siyasi temasları turizmi olumlu etkileyecek. Haziranın yarısını geçtikten sonra sezonun kalan 4-4,5 aylık bölümü dolu dolu geçecek” dedi.

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde. sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.

Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir.

Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

Gm Turizm & Yönetim Dergisi’nin 142. Sayısını Okumak İçin Tıklayınız !

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here