TTYD Başkanı Oya Narin: “Tatil Düzenlemesinden Memnunuz”

Güncel 16 Mayıs, 17:40'de eklendi

TTYD Başkanı Oya Narin: “Tatil Düzenlemesinden Memnunuz”

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim yılı takviminde yaz tatili süresinin kısaltılması ile ilgili açıklama yaptı.

Oya Narin

Narin, Kasım ve Nisan aylarına ara tatiller konulmasının çok önemli bir atılım olduğunu dile getirdi.

Narin, 15 Mayıs 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşıladık, dedi. “MEB’e bağlı eğitim öğretim kurumlarında yaz tatilinin 11 haftaya indirilmesi haberinden memnun olduk. Güz ve bahar dönemlerinde, Kasım ve Nisan ayında birer haftalık ara tatil düzenlemesi yapılmış olması sevindirici.” dedi.

Turizm hareketinin dengeli gerçekleşmesi açısından, sektörümüzce uzun yıllardır dile getirilen bu düzenleme, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a teşekkür ediyoruz. Derneğimiz de son iki yıldır bu konuyu gündemde tutuyordu. Düzenlemeyi sahiplenen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı iletiyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

 

 

 

 

 

Oya Narin: Turizm İyi Giderken Desteklenmeli

Oya Narin : Turizm İyi Giderken Desteklenmeli

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) 16. Genel Kurulu’nda yeniden başkan seçilen Oya Narin, turizm yatırımcılarının  sorunlarını dile getirdi.

Turizm Yatırımcıları Desteklenmeli

Oya Narin konuşmasında önemli konulara değindi. Turizmin 2018 yılında toparlanma gösterdiğini söyledi. Ancak sorunların bitmediğini dile getirdi. Finansal anlamda yatırımcıların sorunlarının devam ettiği ifade etti.  Şu konularını çözüme ihtiyacı olduğunu vurguladı: turizm bölgelerindeki imar sorunu, marina ve orman tahsislerindeki belirsizliklerin yok edilmesi, Yatırım finansmanı ve işletme sermayesi, yenileme-modernizasyon kredisi ve Eximbank kredisi ihtiyacı konularının acil çözüme ulaşması, ihracatçı konumunda yer alma, turizmin imalat sektöründen farklı algılanması.

Turizm yatırımcılarının bu konularının acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı. Turizmin iyi giderken desteklenmesinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.