TUI BAŞARISININ STRATEJİK KODUNU AÇIKLADI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 9 Ekim, 16:52'de eklendi
TUI Almanya’nın kodladığı yeni stratejisi neler içeriyor?..
 TUİ
Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI’nin Almanya kolu TUI Almanya, yeni stratejisini açıkladı.
Stratejisini XQ 200-50-25 olarak kodla ifade eden TUI Almanya yönetimi, bu stratejinin ne anlam içerdiğini de açıkladı.
PAZAR PAYINI artırmayı hedefliyor
İngilizce “Execution Quotient” (Uygulama Birimi)’in başharflerinden oluşan XQ’nun, şirket aktivitelerinin hızlandırılmasına işaret ettiği belirtiliyor. “200” ise yıllık 200 milyon avro operasyon geliri anlamına geliyor. TUI 2013/2014 mali yılında 144 milyon avro operasyon geliri elde etmişti. TUI’nin strateji kodundaki “50” de müşterilerin TUI ürünlerini önermesi için kullanılıyor. TUI verilerine göre halen müşterilerin yüzde 45’i TUI’yi yakınlarına öneriyor. Bu oranın yüzde 50’ye çıkarılması hedefleniyor. “25” rakamı ise TUI’nin pazar payı hedefini sembolize ediyor. TUI, Almanya’da yüzde 17 olan pazar payını 25’e yükseltme planları yapıyor.
“Pazarlama saçmalığı değil”
Bunun bir “pazarlama saçmalığı” olmadığının altını çizen TUI Almanya CEO’su Sebastian Ebel, aksine, şirketin yapısının ve gücünün ölçülebilirliğine katkı sunacak bir formül olduğunu söyledi. Ebel, bu sayede çalışmalarındaki ilerlemeleri görebilme şansı elde edeceklerini savundu.
Verim artışı önemli hedefler arasında
Büyümeye devam etmek istediklerini, ancak bunun kolay bir süreç olmayacağını belirten Ebel, yeni strateji kapsamındaki en önemli hedeflerinden birinin de verimlilikte süreklilik sağlayarak, verim artışını yüzde 5’in altına düşürmemek olduğunu ifade etti.
Kendi otelleri ile büyüme stratejisi sürüyor
Grubun bir süredir ısrarla uyguladığı kendi otel marka ve konseptlerini geliştirme stratejisini de aynen uygulayacaklarını kaydeden Ebel, önümüzdeki yıllarda kendi otel markalarından Riu, TUI Blue, Robinson ve Magic Live’a 100 yeni otel ekleneceği bilgisini verdi.
Kalkış yapılan havaalanı sayısı azaltılacak
Online satışları da artıracaklarını söyleyen Sebastian Ebel, havayolu ayağında da yeni düzenlemelere gideceklerini ve havayolu şirketleri TUIfly’ın faaliyetlerini daha iyi düzenleyebilmek adına kalkış yaptıkları havaalanı sayısını azaltacaklarını belirtti. Turizmgazetesi
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.