TUI, “Blue” İle Global Otel Markası Oluşturacak

Güncel 2 Mart, 17:24'de eklendi

‘TUI,  “ BLUE” otel markasından büyük global bir tatil markası oluşturmak için çalışmalara başladı. Grup, Blue çatısı altında 2020 yılına kadar 100 otele ulaşmayı hedefliyor.

Turizmde Avrupa seyahat pazarının zirvesinde yer alan TUI, otelcilik kanadında yeni bir proje için kolları sıvadı. Son yıllarda da otelcilik kanadına ağırlık verdiğini gözlemlediğimiz TUI, global alanda  otelcilikte sesini daha da yükseltecek.

TUI Group, “TUI Blue” markasını üç yıl önce oluşturmuştu.  Grup, bu marka ile yerel tatil bölgelerinde misafirlerine yerel deneyimler yaşatmak ve çeşitli imkanlar sunmak için bu markayı hizmete sunmuştu. Şimdi bu markayı global bir tatil oteline dönüştürmek için ilk adımı attı.

Bu proje kapsamında mevcut otel markalarından ”Sensimar” ve “Family Life” markalarını “TUI Blue” markası içine dahil edecek. “TUI Blue”nin şu an sayıları 10 olan otelini, 2020 yazına kadar  100 otele ulaştırmak için çalışmalara start verdi.

TUI BLUE 3 FARKLI MARKAYA DÖNÜŞÜYOR

Konu hakkında TUI Grup yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen ise şu açıklamaları yaptı.

Fritz; “Grup olarak eksiğimiz, küresel bir otel markasıydı. TUI Blue ile bu durumu ortadan kaldıracağız. Ve global bir tatil oteli markası oluşturacağız.  TUI Blue’yu üç farklı kategoride yeniden düzenleyeceğiz. Tatil destinasyonlarında yerel deneyimler arayanlar için TUI Blue For All ile hizmet sunacağız. Sensimar’ın yerini TUI Blue For Two markası alacak. Bu marka, yetişkinlere hizmet verecek. “TUI Blue For Families” ise TUI’nin  şu an var olan markalarından “Family Life”ın yerine gelecek. Bu marka da daha geniş veya küçük ailelerin taleplerine cevap verecek.  Yeni otel planı çerçevesinde “Sensimar” ve “Family Life” markalarını “TUI Blue” markası altında bir araya gelecek. TUI’nin diğer otel markaları ise bugüne kadar devam ettikleri isim ve konseptleri ile hizmetlerini sürdürecekler.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , , , ,