TUI : “Kapasiteyi 2 Milyon Artıracağız”

Güncel 10 Ekim, 13:44'de eklendi

TUI : “Kapasiteyi 2 Milyon Artıracağız”

Thomas Cook’un beklenmeyen iflasının ardından İngiltere’de milyonlarca kapasite açığı ortaya çıktı.

TUI : “Kapasiteyi 2 Milyon Artıracağız”

TUI de bunun üzerine bu ülkedeki kapasitesini 2 milyon arttıracağını açıkladı. Çok merak edilen İngiltere’deki Thomas Cook’tan boşalan kapasite açığının nasıl doldurulacağını TUI açıkladı. Thomas Cook’un ezeli rakibi  TUI, “Bu ülkedeki koltuk sayısını 2 milyon arttıracağız.” dedi.

“Thomas Cook çalışanlarını Airways’de işe alacağız”

Thomas Cook’ un iflasının ardından işsiz kalan 100 pilotu ve 200’den fazla kabin görevlisini TUI, Airways’de işe alacağını belirtti. Şirketin 2020 sezonu için ekleyeceği 2 milyon koltuğun ise Türkiye, Yunanistan, Balear Adaları, Kanarya Adaları, Mısır, Meksika ve Florida’da da oluşan boşluğu kapatma amacı taşıdığı öğrenildi.

TUI’nin Manchester, Doncaster Sheffield, Birmingham, Newcastle ve Glasgow’dan yapacağı uçuş sayısını arttıracağı ve daha fazla 7, 10, 11 ve 14 günlük paket turlar sunacağı kaydedildi.

‘’Şimdiye kadar yaptığımız en büyük alım’’

İngiltere’deki lokal havalimanlarından popüler tatil bölgelerine olağanüstü tatiller sunmayı planladıklarını ifade eden şirketin İngiltere ve İrlanda Müdürü Andrew Flintham sözlerine şöyle devam etti : ”Tatil konusunda esnekliğin seçenek sayısının ve ödeme kolaylığının öneminin farkındayız. Yaptığımız her şeyin merkezinde müşteriler yer alıyor. Her yıl işe yeni pilotlar ve kabin memurları alıyoruz. Bu yıl, şimdiye kadar yaptığımız en büyük alımı yapıyoruz.” dedi.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.