TUI Russia & CIS, 2019 950 Bin, 2020’de 1 Milyon 800 Bin Pax Hedefliyor

Güncel 9 Nisan, 16:34'de eklendi

TUI Russia & CIS, 2019 yılı ve gelecek planlarını partnerleriyle bir araya gelerek açıkladı.

Toplantıda TUI Russia & CIS Ceo’su Taras Demura ve TUI Rusya ve CIS Genel Müdürü Oğuz Ergül konuşma gerçekleştirdi. TUİ Russia &CIS,  2019 yılında 950 bin, 2020 yılında 1.800 pax hedeflediğini açıkladı.

GM DERGİ _ÖZEL HABER

Türk Otelleri İyi Günde De Kötü Günde de Yanımızda

Toplantıda ilk konuşmayı gerçekleştiren TUI Russia & CIS Ceo’su Taras Demura gerçekleştirdi. Demura; ”Türk otelleri iyi günde de kötü günde de bize destek oldular. 2016 yılındaki krizi onlarla birlikte onların güç birliği ile atlattık” dedi.

TUİ

Konsept Ürünlerde Büyüyeceğiz

Taras Demura’nın ardından sözü TUI Russia ve CIS Genel Müdürü Oğuz Ergül aldı. Ergül konuşmasına 2019 ve sonraki sezonlardaki planlarını anlatarak başladı. Değerlendirmesinde; “2019 yılı ve sonraki 5 yıllık planları yapmaktayız. Daha uzun soluklu çalışacağımız partnerler arıyoruz ve pazar için doğru ürünlere fokuslandık. Side, Alanya, Kemer, Dalaman bölgelerinde Exculusive ürünler aramaktayız. Bunun dışında konsept ürünlerde büyüme planlıyoruz.

Rus uçuşlarının sayısını 35’e çıkaracağız

Yeni destinasyonlar açmayı planladıklarını da belirten Ergül; 2020 yılı için uçuş noktalarını Rusya’dan 35’e yükselteceklerini vurguladı.

tui- russia

 Otellere, Destekleri İçin Teşekkür

Uçak krizinin ardından otellerin yaralarının yeni yeni sarıldığını ifade eden Ergül,” İyi zamanlarda olduğu gibi kötü zamanlarda da partnerlerimiz olan oteller desteklerini bizden hiç esirgemediler. Onlara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Her Yıl Pax Sayımız İkiye Katlanıyor

2016 yılı yazında TUİ Russsia & CIS olarak sadece Ukrayna pazarına hizmet ettiklerini ve Türkiye’de 65 bin pax gerçekleştirdiklerini söyleyen Ergül, 2017 yılında Rusya’nın açılmasıyla pax sayılarının 300 bin’e yükseldiğini belirtti. Ergül, “ Geçen yıl Türkiye 550 bin pax gerçekleştirdik. TUI Russia ve CIS olarak bu yıl ise 950 bin, 2020 yılında ise 1.800 bin paxı hedefliyoruz. Ve her yıl gördüğünüz gibi sayılarımızı iki katına çıkararak büyüme gerçekleştirdik. Bu paxlara ulaşmamızda siz partnerlerimizinde büyük emekleriniz ve katkıları var. İleri ki yıllarda da büyüme hedeflerimiz de siz değerli partnerlerimizle sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Temmuz ve Ağustos Ayları Sıkıntılı, Birbirimize Destek Olalım

Ergül, Temmuz ve Ağustos aylarındaki sıkıntılara değinerek otellerden bu konu da destek olmalarını istedi. Konuşmasını şu şekilde devam etti. Oğuz Ergül; “Şu an 2019 yılının çok başındayız, ama bir tur operatörü olarak pazarda gördüğümüz sıkıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum. Şuan da nisanın ortasındayız ve EB dönemi bitmek üzere. Nisan ayı uçaklarımızın yüzde 85’ini doldurduk. Mayıs uçaklarımızın ise yüzde 65’i dolu. Haziran uçaklarımızın yüzde 50’si doldurduk. Ancak Temmuz ve Ağustos dönemi doluluklarda ciddi düşüşler var. Bu sıkıntı sadece bizim ile alakalı değil. Tüm pazardaki aktörlerin aynı sıkıntıyı ve zorluğu yaşadıklarını biliyoruz. Bunun en büyük nedeni yüksek fiyat politikasıdır..  Tüketici de son dakika düşüş beklentisi var. Ya da tatilini Temmuz ve Ağustos’ta değil de ön ve arka sezonda kullanma tercihinde bulunuyor” dedi.

Last Munite Kalırsa Operatörler Sıkıntı Yaşar

Ergül “Last minute satışlar, son dakikaya kaldığı zaman ciddi anlamda tur operatörlerine çok yüksek zararlar verebiliyor. Ya da tüketici bu dönemdeki tatil tercihini daha hesaplı olan, Tunus ve Mısır’dan yana kullanıyor. Bunun sonucu olarak da bu durum bu şekilde devam ederse beklentimiz, Tüm Pazardaki operatörler olarak söylüyorum; 2018 de yaşanan aynı operasyonlara uğrayacağımızı düşünüyoruz.  Bunları yaşamamak adına Temmuz ve Ağustos Aylarında belli uçakların iptali söz konusu olabilir ya da başka destinasyonlara kayabiliriz. Bu anlamda bu aylarda karşılıklı önlemler almalıyız” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.