TUI: TÜRKİYE SATIŞLARINDA TOPARLANMA BEKLİYORUZ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Nisan, 09:33'de eklendi
TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen, son dakika satışları ile Türkiye’nin toparlanacağını söyledi.
 TUI Logo auf Wand.jpg
Avrupa seyahat sektörünün en büyük grubu olan TUI’nin yönetim kurulu başkanı Friedrich Joussen, Almanya’da yayımlanan haftalık ekonomi dergisi Wirtschaftswoche’ye önemli açıklamalarda bulundu.
Hotelbeds’ten gelen para ile Meksika’da otel yatırımı yapacak
İspanya merkezli otel pazarlama şirketi Hotelbeds’i hafta içinde 1,2 milyar avroya satarak dikkatleri üzerine çeken TUI’nin Başkanı, bu satıştan gelecek paranın 650 milyon dolarlık kısmı ile Meksika’da otel yatırımı yapacaklarını söyledi.
Joussen, bu çerçevede, 2020 yılına dek Meksika’da Riu markası ile 6 yeni otel açacaklarını belirtti.
Çinli turiste yatırım yapmayı hedefliyor
Diğer yandan Çin pazarına yönelik adımlar da atacaklarını kaydeden Joussen, özellikle Avrupa’ya gelen Çinli turistleri mercek altına aldıklarını ve Çinli turistlerin Avrupa’ya geldiklerinde ilk tercihlerinin TUI Blue, Riu ve Robinson gibi TUI otel markaları olması için adımlar atacaklarını bildirdi.
“TUI olarak krizden etkilenmedik”
Seyahat sektörünün içinden geçtiği krizden TUI’nin etkilenmediğini söyleyen Joussen, “Müşterilerimizin seyahat istekliliği devam ediyor. Almanya’da Kanarya Adaları rezervasyonlarında yüzde 35 artıdayız. İspanya’daki otellerimiz bugüne dek hiç olmadığı kadar dolu” dedi.
“Türkiye satışlarında toparlanma olacak”
Joussen Türkiye satışları ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Türkiye talebi, terör saldırıları nedeniyle büyük ölçüde geriledi. Ancak yıl içerisinde Türkiye rezervasyonlarında toparlanma olacaktır. Pek çok uzman, Türkiye’yi 2016’nın son dakika ülkesi olarak gösteriyor.”
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.