Tunus’ta Geçen Yıla Göre Yüzde 18’lik Artış Yaşandı

Güncel 30 Mayıs, 09:23'de eklendi

Tunus’ta Geçen Yıla Göre Yüzde 18’lik Artış Yaşandı

GM DERGİ- Dünya Basınından

Tunus, mevcut turizm sezonunun sonunda 9 milyon turist ağırlamayı umuyor. Bu durum geçen hafta Tunus Turizm Bakanlığı tarafından bildirildi.

tunus

Turizm Bakanı René Trabelsi’ye göre, bu yeni hedef, Tunus turizm sektörü tarafından kaydedilen mevcut iyi performansa dayanıyor. Bu performans, sektörün faaliyetlerini yavaşlatan 2015 terörist saldırılarının ardından, ülkenin güvenlik ortamındaki iyileşmeden kaynaklanıyor.

640 Bin Rus Bekleniyor

2019’un ilk dört ayında, Tunus 2018’deki aynı döneme göre% 18’lik bir artışı temsil eden 2,2 milyondan fazla turisti ağırladı. Bu performans, esas olarak geliri % 22 oranında artan Avrupalı ​​turistler tarafından gerçekleştirildi. Mart ayının başında İngiliz liderleri (+% 140) ardından Fransızlar (+% 23) ve Hollandalılar (+% 13) geldi.

Bu yıl, ülke beklenen dokuz milyon turistten yaklaşık bir milyon Fransız, 390.000 Alman ve 640.000 Rus alacağını umuyor . Hatırlatmak gerekirse, 2018 yılına kadar ülke, bir önceki yıla göre% 14,28 artarak 8 milyon turist rekor sayıya ulaşmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Ersoy; “THY’yi Tanıtırsak, Türkiye’yi Tanıtmış Oluruz

Bakan Ersoy; “THY’yi Tanıtırsak, Türkiye’yi Tanıtmış Oluruz”

THY çalışanlarıyla iftarda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, THY ile Bakanlık arasında yapılan ‘direkt uçuş’ anlaşmasına hakkında konuştu.

Bir ilki gerçekleştirdik

THY ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘direkt uçuş’ protokolü kapsamında Antalya, Borum, Dalaman ve İzmir gibi turistik bölgelere direkt uçuşların nisan ayı itibariyle başladığını söyledi. Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Hedefimiz ilk etapta haftada 11 ülkeye 67 sefer. Daha sonra bunu aşamalı bir şekilde artıracaktık. O sıra ne yazık ki 737-800 Max’lardan kaynaklanan bir ‘ground’ olayı yaşandı. Ama en azından THY verdiği sözü tuttu. Mevcut taahhüt ettiği uçuşları nisan itibarıyla başlattı. Bu konuda bir ilki THY ile gerçekleştirdik. ” şeklinde konuştu.

Yapılan protokol kapsamında THY’nin uçuş başlatacağı destinasyonlarda yoğun bir tanıtım kampanyasıyla uçuşlara destek vermeye başlattıklarını belirttti. Bakan Ersoy, ‘’ Zaten Türkiye’yi tanıttığımız zaman ve Turkish Airlines’i tanıttığınız zaman uçağın üstünde Turkish yazıyor. Zaten otomatikman THY’yi tanıttığımız zaman Türkiye’yi tanıtmış oluyoruz.’’ şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.