Turizm Ajansı’ndan KKTC’ye Tanıtım Desteği

Güncel 16 Eylül, 10:04'de eklendi

Turizm Ajansı’ndan KKTC’ye Tanıtım Desteği

Türkiye ile KKTC arasında, vize rejiminden tanıtıma kadar birçok alanda işbirliğinin geliştirilmesine yönelik kararlar alındı. Böylece Türkiye Turizm Ajansı aracılığıyla KKTC’ye Tanıtım Desteği verilecek.

Turizm Ajansı’ndan KKTC’ye Tanıtım Desteği

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yaptığı görüşmelerde iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesi için bir dizi karar alındı.

Kıbrıs Otellerinden De Ajans Payı Alınacak

Görüşmede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti otellerinin de Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı’na dahil edilmesine karar verildi. Böylece Kuzey Kıbrıs’ın turizm tanıtımı gelecekte Turizm Ajansı aracılığıyla yapılacak.

Diğer yandan, KKTC’nın 2023 Turizm Strateji Planı’nın oluşturulması için de çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Tak Girişli Vize KKTC İçin De Geçerli Olacak

Bakan Ünal Üstel, Uzakdoğu ve Asya bölgesinden gelen turistlere Türkiye’nin verdiği tek girişlik vizenin KKTC için de geçerli olmasını istediklerini belirtti. Ve bu sayede turistlerin KKTC’yi de ziyaret edebilmesinin sağlanması yönünde karar aldıklarını belirtti.

Ercan Çıkışlı Avrupa Uçuşları Planlanacak

Ayrıca Türkiye’den KKTC’ye gerçekleşen uçuşlarda uygulanan vergilerin düşürülerek, bilet fiyatlarının ucuzlaması sağlanacak. THY’nin Ercan çıkışlı Avrupa uçuşlarının gerçekleşmesi için de çalışmalara başlanması kararlaştırıldı.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.