Turizm Bölgelerinde Eşek Hakları Sözleşmesi

Güncel 18 Kasım, 15:24'de eklendi

Turizm Bölgelerinde Eşek Hakları Sözleşmesi

Her yıl farklı bir turizm bölgesinde “Eşek Hakları Sözleşmesi” yayımlanmaya devam ediyor. Geçen yıl Yunanistan’ın çıkardığı turistik bölgelerde ürün olarak kullanılan turistlerin eşek üzerinde gezileri ile ilgili düzenlemeler bu kez de İspanya’da. Malaga Mijas’ta 80 kilonun üzerindeki turistlerin eşeklere binmesi yasaklandı.

Malaga’daki tatil kasabası Mijas, en karakteristik turistik cazibe merkezlerinden birinin sağlığını garanti altına almak için yeni bir düzenlemeyi tamamlıyor: eşekler-taksiler.

 

El País Gazetesindeki habere göre yeni düzenleme ile 15 dakikadan uzun süreyle eşek sırtında gezi yapılamayacak.

 

Düzenleme ile eşekler için mesai saati de getiriliyor. Buna göre eşekler sonbahar ve kış aylarında 9 – 18 saatleri arasında, ilkbahar ve yaz aylarında 8.30 – 21.30 arasında çalışacak, öğleden sonra 2-5 arasında dinlenecek.

 

Getirilen düzenlemeyle turistik amaçlı kullanılan eşekler için özel duraklar ve eşeklerin özel bir forması olacak.

Yunanistan’daki düzenlemeler

Geçen yıl İspanya’dan önce Yunanistan, “Eşek Hakları Yönetmeliği” ni yayımlamıştı. Turistik amaçlı yayımlanan bildirgede “eşeklerin haklarına saygı gösterme” hedef alınmıştı. Eşeklerin hakları bildirgesinde şunlar yer almaktadır;

.Güneşten Korunma

.Su Sıkıntısı

.Aşırı Çalışma Saatleri

.Aşırı Yükleme

 

Düzenlemeler, eşeklere binecek kişiler için kilo kısıtlaması, eşeklerin sağlığı için düzenli veteriner desteği, hayvanların mikroçiple izlenmesi, dinlenme süreleri su ve yiyecekleri ile ilgili konuları içeriyor.

 

Türkiye’nin En Kapsamlı Turizm Ödülleri ‘ QM AWARDS ’ 10.Yılında

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.